Nové iPady Pro sa dnes dostali k svojim prvým majiteľom, rovnako ako ďalšie zariadenia, ktoré Apple predstavil počas minulotýždňovej konferencie Let Loose. Na svete sú aj prvé recenzie, ktoré poväčšine chvália prémiové iPady do nebies.

Okrem nového dizajnu a extrémne výkonného čipu M4 však iPad Pro dostal aj vychytávku pre obrazovky, ktorú poznáme z high-endového monitora Pro Display XDR. Reč je o zaujímavej novinke, ktorou je sklo s nanotextúrou pre OLED panel na ipade Pro.

Známy youtuber Tyler Stalman vo svojom videu poskytuje detailný pohľad na túto novinku a porovnáva ju so štandardným displejom.

Čo ponúka nanotextúra na displeji iPadu Pro? 

Nanotextúra na skle výrazne redukuje odlesky, čo uvidíte už na prvý pohľad. Táto špeciálna úprava však môže mierne ovplyvniť kontrast a sýtosť čiernej farby, čo popisuje aj tvorca vo videu.

Napriek tomu však poskytuje viac výhod, ako napríklad menšiu náchylnosť na odtlačky prstov, či lepšiu viditeľnosť pri svetelných lúčoch.

Ďalším aspektom, ktorý Tyler hodnotí, je používanie Apple Pencil na nano textúre. Podľa neho poskytuje písanie a kreslenie na takomto povrchu pocit podobný písaniu na papier, čo pridáva na autenticite zážitku. Ceruzka sa totiž po nanotextúrovom poťahu menej šmýka a kreslenie je tak pohodlnejšie a presnejšie.

Nanotextúra však nie je samozrejmosťou pre všetky nové modely iPadu Pro. Táto možnosť je dostupná len pre modely s kapacitou 1 TB a 2 TB, čo môže byť pre niektorých limitujúce, hlavne pokiaľ ide o cenu. Za nanotextúru sa pripláca 130 € v porovnaní so štandardnou verziou.

Magic Keyboard pre iPad Pro
Zdroj: Apple

Ak sa chcete dozvedieť viac o novom iPade Pro, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Zaujímavosťou sú taktiež ceny jednotlivých verzií, pričom v tých najvyšších konfiguráciách sa môžete dostať až na cenovku, za ktorú pokojne zoženiete nadupaný MacBook Pro. Viac nájdete v samostatnom článku.

Prečítajte si tiež  iPad Pro M4 má prvý problém s displejom. A to sa ešte nepredáva

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -