Známy analytik Ross Young, ktorý sa zaoberá displejmi a jeho predpovede boli vždy skalopevne presné, zdieľal nové informácie o ďalších plánoch spoločnosti Apple v tomto roku. Ako sa zdá, monitor Studio Display, ktorý sme mohli vidieť v pondelok na evente Peek Performance nebude jediným a už čoskoro dostane aj „prepracovanejšieho“ brata.

Prečítajte si tiež  Nový Studio Display pripojíte aj ku PC. Niektoré funkcie skoro dvojtisícového displeja však nemusia fungovať

Analytik pôvodne tvrdil, že Apple v júni predstaví nový 27″ iMac. Avšak po tom, čo Apple uviedlo 27″ Studio Display a k nemu počítač Mac Studio, svoje predpovede prehodnotil a mierne upravil. Apple totiž skutočne chystá ďalšiu 27″ obrazovku, o ktorej si Young pôvodne myslel, že ide o spomínaný iMac.

Zmýlili ho najmä informácie o procesore (Studio Display obsahuje čip A13 Bionic), vstavanej kamere s funkciou Center Stage a takisto reproduktoroch. Podľa jeho vlastných slov sa teda nemá jednať o iMac ale o potencionálneho nástupcu Pro Display XDR, ktorý firma predáva od roku 2019.

Studio Display Pro pre najnáročnejších zákazníkov

Je síce pravda, že uhlopriečka bude o niečo menšia, no po technickej stránke môže byť takzvaný Studio Display Pro dostatočne vybavený, aby vyhovel aj tým najnáročnejším zákazníkom. A čo je ešte dôležitejšie, cenovo bude dostupnejší.

Prečítajte si tiež  Mac Studio s čipom M1 Ultra je podstatne ťažší než s čipom M1 Max

„Pro“ verzia už tak drahého displeja, ktorý na Slovensku začína od 1749,00 €, by mala poskytnúť prepracovanejšiu zobrazovaciu technológiu (možno mini-LED) a takisto obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz. Bližšie podrobnosti sa však dozvieme až časom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.