Najnovší príbeh sa postaral jablkovým telefónom o poriadny nárast kreditu v oblasti odolnosti voči vode. Potápač, ktorý čistil rieku v severnej Kalifornii, objavil iPhone 12 ponorený a pokrytý riasami na jej dne. Keď ho zo srandy skúsil spojazdniť, zariadenie na jeho prekvapenie fungovalo.

Apple hodnotí iPhone 12 a všetky novšie modely podľa normy IEC 60529 stupňom krytia IP68, čo znamená maximálnu odolnosť v hĺbke 6 metrov po dobu 30 minút. Zariadenia tohto druhu síce nie sú určené na zámerné ponáranie, no napriek obmedzenému hodnoteniu vodeodolnosti sa ukázali ako prekvapivo odolné.

iPhone vydrží pod vodou dlhšie, ako Apple papierovo uvádza

Muž menom Lee sa obrátil so svojim príbehom na portál AppleInsider, aby sa podelil o skúsenosti s priam nereálnou výdržou iPhonu 12.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Keď Lee našiel spomínaný iPhone, odložil ho na niekoľko dní, aby vyschol. O šesť dní neskôr sa mu ho po pripojení nabíjačky podarilo zapnúť.

Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / YouTube / TechDaily (snímka obrazovky) + úprava redakcie

Zariadenie zrejme nemalo prístupový kód, pretože Lee ho dokázal odomknúť a zobraziť informácie ako sú posledné fotografie a kontakty. Poslednou položkou v aplikácii Fotografie bolo video zachytené na rieke, čo naznačovalo, že tam bol ponorený tri mesiace.

Spoločnosť Apple síce hodnotí iPhone 12 a novšie modely len z hľadiska ochrany proti poškodeniu striekajúcou vodou alebo dočasnému ponoreniu, no zariadenia vydržia oveľa viac v závislosti od niekoľkých faktorov.

Vniknutiu vody a nečistôt bránia tesnenia v iPhone, takže pokiaľ zostanú neporušené, smartfón pri ponorení neutrpí takmer žiadne trvalé poškodenie.

Problémy nastanú, keď sa tento materiál tesnenia poškodí a to zvyčajne pádom, opakovaným ponorením, alebo pôsobením pary. V tomto prípade je však viac než obdivuhodné, že prúd rieky, tlak alebo nečistoty nemali vplyv na fungovanie zariadenia.

Ak vám teda niekedy iPhone spadne do vody alebo si s ním pôjdete zaplávať, určite sa nemusíte báť trvalého poškodenia. Na druhej strane, ale treba mať trochu rešpekt, nakoľko Apple vytopené smartfóny nereklamuje (nie je možné preukázať, že boli dodržané všetky podmienky krytia IP68). Odolnosť voči vode preto považujte skôr za takú „rezervu“.

A ak si robíte zálusk na stále veľmi dobre vybavený iPhone 12, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už za 474,9 €. To je veľmi dobrá cena za telefón s procesorom A14 Bionic, dvoma kvalitnými fotoaparátmi s optickou stabilizáciou a podporou 4K (60 FPS) či OLED displejom, v ktorého vrchnej časti je snímač skenovania tváre Face ID. Čo poviete?

Prečítajte si tiež  iPhone 16 dostane nové tlačidlo. Postará sa o spustenie tejto funkcie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -