Podľa nových správ z dodávateľského reťazca si spoločnosť Apple objednala veľké množstvo komponentov kapacitných tlačidiel. Tieto komponenty sú údajne určené na použitie v nadchádzajúcej sérii iPhone 16.

Ako už ukázali predchádzajúce úniky, gigant z Cupertina chystá novinku v podobe prechodu z klasických mechanických tlačidiel na kapacitné tlačidlá s haptickou spätnou väzbou. Rovnaké riešenie už roky používa napríklad v trackpade pre MacBook.

Portál Economic Daily News informoval, že zákazku spoločnosti Apple získal tchajwanský dodávateľ Advanced Semiconductor Engineering. Táto zákazka zahŕňa moduly SIP (system-in-a-package), ktoré sa použijú na integráciu kapacitných komponentov s dvoma procesormi Taptic Engine.

Apple chystá veľký prechod na tlačidlá s haptickou odozvou

Spoločnosť Apple plánuje nahradenie existujúcich fyzických tlačidiel na oboch stranách iPhonu 16 kapacitnými verziami.

Jeden z druhov tlačidiel bude používateľom poskytovať haptickú spätnú väzbu. Druhý typ tlačidla bude prepracovanejší a ponúkne možnosť rozpoznať tlak a napodobňovať stlačenie fyzického tlačidla za pomoci špeciálnej vibrácie.

Podobnú technológiu sme videli už v prípade niekdajšieho tlačidla Home Button, ktoré Apple nahradil dotykovou verziou ešte v roku 2016 v iPhone 7.

Tlačidlo Capture Button pre iPhone 16 Pro
Zdroj: Sonydicskon / X

Predpoklady naznačujú, že prvé prototypy iPhonu 16 obsahovali haptické tlačidlá na uzamykanie a reguláciu hlasitosti. Projekt s kódovým označením “Bongo” sa zameriaval na prepracovanie tlačidiel hlasitosti a uzamykania dokonca už na iPhone 15.

Avšak v roku 2023 bol tento projekt zrušený kvôli technickým problémom a preto sme sa v súčasných modeloch dočkali klasických mechanických tlačidiel. Nechajme sa teda prekvapiť, či pôjde tento rok všetko podľa plánov.

Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  iPhone 16 a iPhone 16 Pro Max sa ukázali na detailnom videu. Pozrite sa, ako vyzerajú

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -