O koronavíruse sa hovorí každý jeden deň. Nakazených evidujú úrady už viac ako 64 000. Je to teda veľmi vážna téma. V Číne, kde je epicentrum nákazy na to samozrejme okamžite reagujú. Vymysleli aplikáciu, ktorá by vás mala pred epidémiou aspoň čiastočne ochrániť.

Aplikácia dokáže pomôcť v prevencii proti nakazeniu

Samozrejme neexistuje žiaden softvér, ktorý by vedel na diaľku diagnostikovať takéto ochorenie. Existuje však appka, ktorá dokáže sledovať vašu polohu a tiež polohu ľudí, ktorí sú infikovaní (alebo je u nich podozrenie na nákazu) koronavírusom.

Akonáhle si používateľ túto appku stiahne, treba sa do nej samozrejme prihlásiť. Prebieha to jednoducho pomocou QR kódu zo služieb ako Alipay, WeChat alebo QQ, ktoré sú v Číne veľmi populárne. Následne sem musia obyvatelia pridať meno a číslo svojho občianskeho preukazu, aby sa identifikovali. Na základe toho už appka pravdepodobne vie, či má človek koronavírus alebo nie. O všetkom dnes informovala čínska štátna tlačová agentúra.

aplikácia koronavírus
V Číne majú appku, ktorá vás dokáže upozorniť na blízkosť koronavírusu vo vašom okolí.

Aplikácia vznikla ako prevencia proti nebezpečnej nákaze. Ak sa nachádzate niekde, kde bol pred tým človek označený ako „infikovaný“, váš smartfón alebo tablet vás na túto skutočnosť okamžite upozorní. Vy by ste následne mali dávať vo vlastnom záujme väčší pozor na osoby, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí a ideálne sa s nimi nedostávať do blízkeho kontaktu.

Za aplikáciou stoja úrady

Ak ste si mysleli, že za touto appkou stoja šikovní vývojári alebo nejaká spoločnosť, ste na omyle. Vytvoril ju Generálny úrad štátnej rady v spolupráci s Národnou zdravotníckou komisiou a tiež spoločnosťami, ktoré ju dali dokopy. V Číne mala automaticky aj finančnú podporu niekoľkých ministerstiev, ktoré chcú zlú situáciu v krajine trochu upokojiť. Aj vďaka tomu mohla vzniknúť v rekordne krátkom čase.

Je super, že v krajine mysleli aj na zakomponovanie moderných technológii do boja proti chorobe, na ktorú zomrelo už viac ako 1300 ľudí pričom s ňou naďalej bojuje viac ako 50 000 pacientov (približne 7 tisíc sa už vyliečilo).

Uvidíme, ako sa bude celá situácia vyvíjať ďalej. Celé to môžete sledovať aj na tomto odkaze. Apple už 14. februára otvorí prvé pobočky v Pekingu. Zvyšok bude kvôli bezpečnostnej hrozbe uzavretý minimálne do 19. februára. Situáciu budeme aj naďalej monitorovať a informovať vás o nej…

aplikácia koronavírus
V Číne majú appku, ktorá vás dokáže upozorniť na blízkosť koronavírusu vo vašom okolí.

zdroj: Mobil.sk

Prečítajte si tiež  Muž ukradol na letisku batožinu a šperky v hodnote 14 500 EUR. Chytili ho vďaka AirTagu od Apple
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.