Od predstavenia novej aktualizácie iOS 18, ktorá prinesie prvky umelej inteligencie nás delí už len niekoľko týždňov. Okrem generatívnej AI sa však môžeme tešiť aj na ďalšie funkcie, ako napríklad nové možnosti prispôsobenia pre domovskú obrazovku iPhonu. Podľa známeho analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg, ponúkne Apple svojim používateľom viac slobody.

Vo svojom najnovšom príspevku Gurman spomenul, že nová systémová aktualizácia umožní používateľom meniť farby ikon aplikácií podľa ich preferencií. Príkladom je možnosť zmeniť ikony sociálnych médií na modrú alebo zdravotné aplikácie na zelenú. To by malo používateľom poskytnúť väčšiu flexibilitu v personalizácii ich zariadení.

iOS 18 prinesie viac možností prispôsobenia plochy

Gurman ďalej potvrdzuje, že iOS 18 by mal umožniť umiestnenie aplikácií na mriežke domovskej obrazovky podľa vlastného výberu. To by malo fungovať ako rozšírenie súčasnej možnosti pridávania widgetov.

Vďaka tejto vychytávke sa dočkáme vyššieho stupňa kontroly nad vzhľadom a usporiadaním domovskej obrazovky.

Ikony pre iPhone iOS 18
Zdroj: MacRumors, Unsplash / Aditya Chinchure (úprava redakcie)

Okrem toho sa hovorí aj o výraznom vylepšení pre natívne aplikácie, kde by apky ako Poznámky, Pripomienky alebo Kalendár mali vzájomne komunikovať. Veľké zmeny čakajú aj prehliadač Safari, ktorý sa dočká inteligentnejšieho vyhľadávania. Noviniek však bude oveľa viac a preto je isté, že sa máme na čo tešiť.

Spoločnosť Apple predstaví iOS 18 na svojej výročnej vývojárskej konferencii WWDC 2024, ktorá odštartuje už 10. júna. Súčasťou aktualizácie budú očakávané prvky umelej inteligencie, ktoré gigant z Cupertina zavedie aj do ďalších operačných systémov.

Prečítajte si tiež  iOS 18 kompatibilita: Tieto iPhony ho budú v roku 2024 podporovať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -