So škrabancom či prasklinou na displeji, alebo na zadnej strane smartfónu sa stretol azda každý z jeden nás. Je to veľmi nepríjemná záležitosť, ktorá môže negatívne vplývať na spôsob používania zariadenia a tiež jeho estetickú stránku. Spoločnosť Apple si však najnovšie nechala patentovať technológiu, vďaka ktorej bude telo budúcich iPhonov oveľa pevnejšie a odolnejšie.

Apple už roky skúma možnosti použitia rôznych materiálov na vytvorenie šasi iPhonu, ktoré by bolo pevné a zároveň nebránilo rádiovým signálom. Kov je pevný, no ruší signály zatiaľ čo keramika je priepustná a na druhej strane veľmi krehká.

Telo budúcich generácií iPhonov by sa tak mohlo skladať z niekoľkých materiálov súčasne. Ako Apple uvádza v jednom zo svojich najnovších patentov, práve kombinácia substrátov sa javí ako najviac účinná.

Patent Apple šasi iPhonu
Zdroj: PPUBS

 

Jednou z možností, ako vytvoriť pevnejšie šasi by mohlo byť zapustenie pevnejších oporných bodov do priepustnej plochy na zadnej strane iPhonu. Apple sa v posledných generáciách spolieha na kombináciu hliníkového / kovového rámu a sklenenej zadnej strany, čo by sa mohlo v budúcnosti zmeniť.

Na stole je aj možnosť celistvej plochy vytvorenej z odolného substrátu, do ktorej budú vsadené spevňovacie body z kovu, alebo inej odolnejšej látky. Týmto spôsobom bude možné zabezpečiť prechod signálu no zároveň bude konštrukcia spevnená a do určitej miery aj „elastická„.

Prasknutý iPhone 14 Pro Max
Zdroj: Royals Blue

Spoločnosť Apple sa v posledných rokoch sústreďuje na vývoj čo najodolnejších smartfónov, ktoré dokážu prežiť aj drsnejšie zaobchádzanie. Všetko to začalo v roku 2016, keď prišiel na trh prvý vodeodolný iPhone 7, ktorý spĺňal normu IP67.

Neskôr v roku 2020 Apple predstavilo oveľa modernejší iPhone 12 s hranatým telom a ochranou displeja Ceramic Shield, ktorý by mal byť extrémne odolný voči nárazom. Moderné smartfóny sú však ešte stále náchylné na náraz alebo poškriabanie a preto sme určite zvedaví, s čím Apple vyrukuje v nadchádzajúcich generáciách.

Prečítajte si tiež  Ak máte tento iPhone, rýchlo ho predajte

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -