Fámy týkajúce sa prvého skladacieho smartfónu z produkcie jablkovej firmy neustále pribúdajú a to aj napriek faktu, že minimálne najbližšie dva roky sa ho nedočkáme. Smartfón s pracovným názvom „iPhone Fold“ s flexibilným OLED displejom je prebežne odhadovaný na rok 2024.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa na zaujímavý koncept pre skladací iPhone

Zatiaľ čo konkurenčné firmy majú skladacie alebo sklápacie telefóny už nejaký ten čas v obehu, na príspevok spoločnosti Apple do tohoto súdka ešte stále čakáme. Odhady ale ukazujú, že Apple pracuje na dizajne obdobného smartfónu už roky. Technológia na toto zariadenie je však stále v plienkach a nie je jasné, s akou finálnou podobou sa výsledný produkt predstaví.

Na skladací iPhone si ešte počkáme

Aj keď sú vlajkové zariadenia so systémom Android priekopníkmi v oblasti skladacích technológií, Apple spokojne vyčkáva kým táto technológia dozrie. Zariadenia, ktoré boli doteraz uvoľnené pre verejnosť sa stretli s problémami od zlej optimalizácie softvéru až po pokrčené a ohnuté displeje. A ako poznáme Apple, práve podobným excesom sa bude chcieť vyvarovať.

Portál Appleinsider vyrukoval s novými rendermi, ktoré ukazujú potenciálny vizuál revolučného iPhonu. Patenty ukazujú že pre „iPhone Fold“ je pripravovná séria zložitých pántov a technológie displeja. AppleInsider vychádzal práve z týchto patentov a z dizajnu Samsung Galaxy Fold.

iPhone FoldiPhone Fold

Čo sa týka dizajnu, iPhone bude disponovať plochými bokmi a hranami, čo doplnia užšie rámčeky pozdĺž celého displeja. Celistvý displej, ktorý buy sa mal predstaviť už v tomto roku v iPhone 14 poslúži ako predloha, samozrejme s doplnkom o prelom v strede oboch strán displeja.  Skladací iPhone by sa mal otvárať a zatvárať bez záhybu alebo „švu“ na displeji, čo vo výsledku ponúkne jednoliatu obrazovku.

Úplne zatvorené zariadenie by malo byť len o niečo hrubšie ako súčasné iPhony, kým otvorené by malo mať podobnú veľkosť ako iPad mini 6. Zatiaľ nie je jasné, ako Apple optimalizuje iOS alebo iPadOS pre skladacie zariadenie. Je možné, že fungovanie systému sa bude meniť v závislosti od režimu v akom sa práve používa.

iPhone Fold
Appleinsider

Existuje šanca, že Apple by mohol umožniť aj trojštvrtinový alebo polovičný otvorený režim pre hry alebo sociálne siete a chatovacie aplikácie. Niektoré skladacie zariadenia so systémom Android majú viacero polôh na ovládanie a dokonca aj externý displej na používanie, keď je hlavný displej zatvorený. Je však veľmi nepravdepodobné, že by sa aj Apple vydalo práve touto cestou.

O jablkovej firme je známe, že ak jednoducho niečo nepostačuje a technológia nie je dotiahnutá na 100%, finálny produkt s logom nahryznutého jablka ani neuzrie svetlo sveta. Je teda pravdepodobné, že „iPhone Fold“ nebude používať žiadny doplnkový hardvér a periférie, ako v prípade konkurencie. Cenovo sa však môžeme kľudne baviť o sume na úrovni MacBookov či iMacov, vzhľadom na výrobné náklady zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 predsa dorazí aj s modelom bez slotu na SIM kartu

Čo si o skladacom iPhone myslíte vy? Išli by ste do toho alebo skôr dávate prednosť zaužívaným smartfónom? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -