Revolučný headset Apple Vision Pro, ktorý po prvýkrát predstavený v júni 2023, sa po februárovom uvedení na trh nevyhol ostrej kritike zo strany konkurenčných firiem. Negatívnymi reakciami nešetril najmä riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg, ktorý počin jablkovej spoločnosti doslova vysmial. Zdá sa však, že mu ešte nestačilo.

Teraz sa totiž Zuckerberg opäť hlási o slovo, keď vyjadril presvedčenie, že jeho produkt Meta Quest 3 je lepší ako Apple Vision Pro. Analytik Benedict Evans napísal na sociálnej sieti Threads svoj názor, v ktorom spomenul, že koncept, aký predstavuje Apple Vision Pro, je „tajným“ cieľom spoločnosti Meta, ktorý by rada dosiahla v priebehu troch až piatich rokov.

Všimol si ho však aj šéf spoločnosti Meta, ktorému to nedalo a na tento komentár reagoval. Zuckerberg vo svojom komentári vymenoval hneď niekoľko nedostatkov, s ktorými sa Apple Vision Pro potýka a považuje ich za veľké chyby.

Apple Vision Pro je podľa Zuckerberga nedotiahnutý

Zuckerberg tiež vyvrátil názor, že Meta Quest je len herné zariadenie a naviac zdôraznil, že medzi najpopulárnejšie aplikácie na Queste patria sociálne aplikácie, internetové prehliadače a prehrávač videa. Veľmi podobne to bude pravdepodobne aj na konkurentovi z Cupertina.

Zakladateľ Facebooku poukázal aj na to, že väčšie rozlíšenie nie je vždy lepšie, ak to znamená kompromisy v iných oblastiach, ako je ergonómia a kvalita obrazu. V tomto aspekte priamo narážal na nedostatky jablkového headsetu.

Apple Vision Pro
Zdroj: Unsplash / Jaime Marrero

Zuckerberg predtým tvrdil, že Quest 3 je lepšou voľbou vďaka nižšej cene, pohodlnosti, ostrejšiemu obrazu, presným ovládačom a bohatej knižnici obsahu. Quest 3 disponuje dvojicou 2K LCD panelov oproti 4K microLED displejom, ktoré nájde zákazník v konkurenčnom Apple Vision Pro.

Zariadenie je naviac s hmotnosťou 515 gramov výrazne ľahšie, keďže Apple Vision Pro váži až 600 a 650 gramov, čo už môže byť pre náš krk a hlavu mierne nepohodlné.

Na to, ktorý AR / VR Headset je v súčasnosti si musí nájsť momentálne odpoveď každý sám. Je však jasné, že tieto tvrdenia poukazujú na priamy konkurenčný boj, do ktorého sa obaja giganti púšťajú. Uvidíme, čo prinesú nadchádzajúce generácie náhlavných súprav pre VR a AR v budúcnosti, no určite sa máme na čo tešiť.

Prečítajte si tiež  Takto bude Apple Vision Pro zachraňovať životy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -