Spoločnosť Apple predáva slúchadlá AirPods Pro 2. generácie, ktoré prinášajú niekoľko šikovných inovácií a skvelý zvuk. V spolupráci s internetovým obchodom iSpot, ktorý má na Slovensku bezkonkurenčné ceny prémiových Apple zariadení, sme si pre vás pripravili recenziu a porovnanie novinky s predchodcom z roku 2019. Tak poďme na to.

iPhone AirPods Pro 2 recenzia – obsah článku:

  • AirPods Pro 2 dizajn a porovnanie s AirPods Pro 1
  • AirPods Pro 2 recenzia tvaru a celkového nosenia v ušiach
  • AirPods Pro 2 recenzia dotykového ovládania hlasitosti
  • AirPods Pro 2 recenzia dostupných režimov + detekcie uší
  • AirPods Pro 2 test kvality zvuku a prehrávania
  • AirPods Pro 2 fungujú ako certifikovaný načúvací prístroj
  • Recenzia výdrže batérie v AirPods Pro 2 + nabíjanie
  • AirPods Pro 2 – záver recenzie
  • Dizajn je až na pár detailov úplne rovnaký ako pri prvej generácii 

    AirPods Pro vs AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj: SvetApple

    Pokiaľ vezmete do ruky nabíjaciu krabičku alebo slúchadlá, na prvý pohľad neuvidíte žiaden rozdiel v porovnaní s prvou generáciou, ktorej recenziu nájdete tu. Ich tvary sú totožné a líšia sa len v detailoch.

    Na nabíjacom boxe po novom nájdete drobné kovové putko a taktiež otvory v spodnej časti, v ktorých sú skryté reproduktory. AirPods Pro 2 dokážu vďaka ním lepšie interagovať s používateľom prostredníctvom nenápadných, no veľmi príjemných zvukov.

    Na samotných slúchadlách taktiež spozorujete drobné rozdiely. Ani tie sa však netýkajú tvaru ale samotného rozmiestnenia technológií. Zatiaľ čo pôvodné AirPods Pro využívali snímač pre detekciu ucha a mikrofón pre aktívne potláčanie okolitých zvukov v jednom čiernom komponente, nástupca má tieto prvky rozdelené.

    AirPods Pro vs AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj: SvetApple

    Apple sľubuje, že detakcia ucha by mala byť v prípade AirPods Pro 2. generácie o niečo rýchlejšia, nakoľko zariadenie pracuje s modernejším snímačom, ktorý poznáme z AirPods 3. generácie. Ak mám byť ale úprimný, osobne som žiaden rozdiel nespozoroval, takže ak Apple niečo vylepšilo, išlo o funkciu, ktorá už predtým pracovala vynikajúco.

    Pri dizajne sa tiež hodí spomenúť, že AirPods Pro 2 sú odolné aj voči vode. Ak budete mať model s Lightning konektorom z roku 2022, počítajte s tým, že slúchadlá prežijú kontakt s tekutinou v rámci certifikácie IPX4.

    Ak si ale zaobstaráte novší model AirPods Pro 2 z roku 2023, ktorý má už USB-C konektor, odolné sú nie len slúchadlá ale aj ich nabíjacie puzdro a to rovno v rámci normy IP54. To je ideálne, ak s nimi náhodou zmoknete, alebo sa spotíte.

    Malé putko, ktoré slúži aj ako anténa

    AirPods Pro 2. generácie kovová časť
    Zdroj: SvetApple

    Jednou z najväčších vizuálnych zmien, ktorú prináša druhá generácia AirPods Pro je drobné putko na boku zariadenia, cez ktoré si môžete prevliecť šnúrku na pohodlnejšie nosenie zariadenia.

    Šnúrka žiaľ nie je súčasťou balenia a tak si ju musíte zaobstarať v individuálnom predaji. Tak či onak ale ide o užitočnú drobnosť, ktorá má prekvapivo dvojité využitie.

    Zahraniční recenzenti totiž vďaka podrobnému rozboru AirPods Pro 2 zistili, že drobná kovová časť slúži aj ako anténa. Hoci nikto bližšie nedefinoval, na čo sa presne používa, pravdepodobne to súvisí s technológiou presného vyhľadávania za pomoci U2 čipu, ktorý sa nachádza v nových iPhonoch.

    V spodnej časti nájdete nové otvory

    AirPods Pro 2. generácie reproduktory v spodnej časti
    Zdroj: SvetApple

    Aj keď ide len o drobnosť, myslím si, že sa jej oplatí venovať pozornosť. Nakoľko som predtým používal AirPods Pro prvej generácie, nebol som zvyknutý na to, že so mnou zariadenie akokoľvek zvukovo komunikuje, pretože neobsahovalo reproduktory.

    Nástupca to ale robí a mne sa to už od začiatku páčilo. Stačí, keď AirPods Pro 2 zapojíte do nabíjačky, spárujete so svojim iPhonom alebo ich potrebujete nájsť za pomoci funkcie Find My (Nájsť). Väčšina zvukov je príjemných, nenápadných, no zato dostatočne výrazných na to, aby ste ich podvedome vnímali.

    iOS 15 nájsť
    Zdroj: Macrumors

    Úplne iná debata potom nastáva vo chvíli, keď neviete, kde ste svoje AirPods Pro 2 zapatrošili. Ak ich totiž máte spárované s iPhonom, dokážu vydávať pomerne hlasný tón, vďaka čomu ich veľmi rýchlo vyhľadáte.

    Áno, dokázala to aj prvá generácia, no tá vydávala tón prostredníctvom samotných slúchadiel. A ak sa nachádzali v nabíjacom kryte, logicky to nebolo nič moc. Nástupca to teda posúva na úplne iný level.

    AirPods Pro 2 (2024) majú stále príjemný tvar. Pohodlne sa nosia v ušiach

    AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj: SvetApple

    To čo mi na AirPods Pro vyhovuje už od prvej generácie je pocit, akým sa toto zariadenie používa. Akonáhle si ich dám do uší, po krátkej chvíli ich prestávam vnímať. Ich nosenie v práci si teda doslova užívam, pretože ma nijako netlačia a ani mi neprekážajú. S týmto má množstvo konkurentov problém.

    V minulosti som tiež čítal komentáre a názory, že AirPods Pro radi vypadávajú z uší počas športu. Skúšal som ich v posilňovni a rovnako aj počas behania. S týmto javom som sa ale ja osobne nikdy nestretol.

    AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj: SvetApple

    Určite to samozrejme závisí aj od tvaru ucha používateľa, ktorý sa môže u rôznych ľudí zásadne líšiť. Ak si však AirPods Pro správne a dostatočne hlboko nasadíte, myslím si, že toto vás trápiť nebude.

    Zariadenie tiež z mojich vlastných skúseností drží v ušiach lepšie než AirPods 1/2 či 3. generácie. Zrejme za to môžu silikónové štuple. Apple sa skrátka pri ich vývoji zameriavalo na dlhodobý komfort a ja musím uznať, že výsledky tejto snahy sú citeľné.

    Na odnímanie štupľov treba prax, no naučíte sa. Poteší aj nová štvrtá veľkosť 

    AirPods Pro 2. generácie výmena silikónových štupľov
    Zdroj: SvetApple

    Komentoval som to už na prvej generácii AirPods Pro a kritizovať to budem aj na tej druhej. Výmena silikónových štupľov môže byť pre nového majiteľa problematická, nakoľko človek musí vyvinúť značnú silu na to, aby mohol gumenú časť „odcvaknúť“ od plastových úchytiek.

    Nie, že by to bol zásadný problém, no treba si na to zvyknúť. Pre istotu prikladám aj návod „ako na to“.

    Aby som však iba nekritizoval, z časti to vnímam aj pozitívne. Akonáhle totiž správne vymeníte silikónový štupeľ, ten na svojom mieste drží ako prikovaný. Ešte nikdy sa mi pri AirPods Pro nestalo, že by sa uvoľnil alebo zo slúchadiel úplne vypadol. Za toto teda dávam veľký palec hore.

    Nové veľkosti silikónových štupľov AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj. SvetApple

    Rovnako tak stojí za pochvalu, že zatiaľ čo pri AirPods Pro prvej generácie mal používateľ na výber z troch veľkostí silikónových štupľov S, M a L, v prípade druhej generácie pribudla aj štvrtá veľkosť XS v štandardnom balení.

    Nové veľkosti silikónových štupľov AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj: SvetApple

    Zariadenie si vďaka tomu ešte lepšie prispôsobíte aj v prípade, že máte menšie zvukovody.

    Recenzia fyzického ovládania: AirPods Pro 2 dostalo konečne možnosť úpravy hlasitosti 

    AirPods Pro
    Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

    Jedna z vecí, ktorá ma na AirPods Pro vždy hnevala, bola nemožnosť ovládať hlasitosť priamo na slúchadlách. Bol som na to totiž zvyknutý z klasických káblových EarPods. Iste, mám iPhone, kde sa to dá nastaviť v priebehu niekoľkých sekúnd a rovnako aj Apple Watch, pri ktorých platí prakticky to isté.

    Z času na čas sa ale stane, že človek odbehne z miestnosti a slúchadla má stále v ušiach. V takomto prípade sa musí spoliehať na hlasového asistenta Siri, čo mi prišlo z osobnej skúsenosti otravné.

    AirPods Pro 2. generácie ale tento problém konečne riešia, nakoľko bol systém dotykového ovládania doplnený aj o úpravu hlasitosti. Dopredu však musím doplniť, že to nebudete využívať často, pretože ak silnejšie zatlačíte, so slúchadlami pohnete a budete ich musieť vo svojich ušiach naprávať.

    AirPods Pro 2
    Zdroj: Apple

    Teraz už vlastne chápem, prečo Apple neumožnilo nastavenie hlasitosti na pôvodnej prvej generácii AirPods Pro a prišlo s tým až po početných sťažnostiach používateľov a recenzentov. Na druhej strane, snaha sa cení a už je na každom, či túto možnosť bude alebo nebude využívať.

    Nastavenie hlasitosti sa dá aktivovať aj deaktivovať 

    1. Po pripojení slúchadiel AirPods Pro spustite na svojom iPhone so systémom iOS 16.1 aplikáciu Nastavenia.
    2. Klepnite na kartu AirPods Pro hneď pod bannerom Apple ID.
    3. Prejdite nadol a potom klepnite na položku Prístupnosť.
    4. Znovu prejdite nadol a potom v časti Ovládanie hlasitosti vypnite / zapnite prepínač.

    Detegujú uši, majú viacero prepracovaných režimov a zvládnu aj priestorový zvuk

    AirPods Pro vs AirPods Pro 2
    AirPods Pro vs AirPods Pro 2 (Zdroj: SvetApple)

    To prečo milujem AirPods Pro a považujem ich za jedny z najlepších slúchadiel súčasnosti je spôsob, akým fungujú. Keď si ich dáte do uší, automaticky sa spustia. Keď ich z uší po skončení prehrávania skladieb alebo hovoru vyberiete, automaticky sa vypnú. Je to iba detail, no v praxi sa nemusíte o nič starať. To je pre mňa jedna z najsilnejších pridaných hodnôt.

    Okrem iného sú tu tiež režimy, ktoré fungujú naozaj ukážkovo. Pokiaľ máte radi klasické tlmené zvuky z vášho okolia, ktoré sú pre štupľové slúchadlá typické, nemusíte používať žiaden režim. Dokonca si tým mierne predĺžite výdrž batérie.

    Recenzia AirPods Pro
    Zdroj: SvetApple

    Ak však máte radi úplne ticho, môžete si aktivovať aktívnu redukciu okolitých zvukov, ktorá vás presunie do úplne inej dimenzie pokoja. Rovnako je tu aj transparentný posluch, s ktorým zabudnete, že máte v ušiach bezdrôtové slúchadlá a nakoniec nemôžem zabudnúť ani na priestorový zvuk, vďaka ktorému nadobudnete pocit, že sa nachádzate napríklad v kine.

    Každý zvuk vychádza zo svojho miesta a nemení sa ani vo chvíli, keď otočíte hlavou. Musím ale doplniť, túto funkciu využívam hlavne vtedy, keď sledujem video, film alebo seriál s podporou priestorového zvuku.

    priestorový zvuk
    Zdroj: Apple

    Pravda je totiž taká, že pri prehrávaní skladieb si túto funkciu deaktivujem, pretože ma vyrušuje.

    Aktívne potláčanie okolitých zvukov funguje citeľne lepšie

    Recenzia AirPods ProPoviem to na rovinu. Keď spoločnosť Apple predstavila AirPods Pro 2. generácie, osobne som bol presvedčený, že zmeny, ktoré prinesú nebudú nijakým spôsobom pre majiteľa AirPods Pro 1. generácie citeľné. Teraz však musím priznať, že som sa mýlil.

    Zistil som to hneď na začiatku, keď som slúchadlá vyskúšal. Bolo to počas daždivého dňa a ja som sa nachádzal v priestoroch s klasickou plechovou strechou, kde je počuť dopad každej kvapky.

    Čarom nechceného som spozoroval, že AirPods Pro 1. generácie dokážu tento zvuk premeniť za pomoci ANC (funkcia aktívneho potláčania okolitých zvukov) na šum, vďaka čomu ho reálne nevnímam. Stále však niekde v podvedomí je a teoreticky to môže človeka vyrušovať. Vzdialene by som to prirovnal ku zvuku, aký človek počuje, keď sa ponorí do vody.

    Keď som si dal ale do uší nové AirPods Pro 2. generácie, zostal som prekvapený, ako špičkovo dokážu odizolovať človeka od okolitého sveta. Je to skoro rovnaké, ako by ste mali v ušiach štuple. Predstavte si, že sa z ničoho nič nachádzate v úplne tichej miestnosti a môžete sa sústrediť na čokoľvek, čo práve potrebujete.

    Spomínaný šum totiž zmizol a ja som reálne nepočul vôbec nič. V tomto smere je teda novinka lepšia a verím, že mnohí ľudia, ktorí potrebujú pracovať v absolútnom tichu to ocenia.

    Ešte doplním, že AirPods Pro 2. generácie lepšie izolujú aj okoloidúce autá, šumenie lístia, cestovanie vlakom a tiež lietadlom. Už perfektná technológia bola teda posunutá na úplne iný level a ja za to Apple tlieskam. Je to citeľný rozdiel.

    Za zmienku tiež stojí fakt, že slúchadlá dostali v jednej z aktualizácii aj funkciu detekcie konverzácie. Počas nej pomocou mikrofónov rozoznávajú, kedy práve hovoríte a následne podľa toho dokážu zosilniť váš hlas aj hlas druhej osoby, s ktorou vediete konverzáciu. Nemusíte tak manuálne prepínať s aktívneho potláčania hlukov napríklad do transparentné režimu. Funguje to veľmi komfortne a spoľahlivo.

    Drobné rozdiely je cítiť aj v transparentnom posluchu

    Recenzia AirPods Pro
    Zdroj: SvetApple

    Transparentný posluch je vynikajúca technológia, ktorá vám umožní počúvať hudbu a zároveň vnímať všetko, čo sa deje vo vašom okolí. Jedinou nevýhodou, s ktorou sa stretávam odkedy tento režim používam je, že keď mám slúchadlá v ušiach, ľudia si myslia, že ich nevnímam, nepočúvam alebo nebudem reagovať na ich otázky. Je to však prirodzené a človek si rýchlo zvykne.

    Opäť ide len o môj subjektívny názor, no pri priamom porovnaní AirPods Pro 1 a AirPods Pro 2 som nadobudol pocit, že transparentný posluch funguje na novšej generácii o poznanie lepšie. Každé slovo, zvuk alebo čokoľvek, čo prejde mikrofónom, je pocitovo hodnovernejšie a ja ešte častejšie zabúdam na to, že mám v ušiach slúchadlá.

    Nezabudnite na nový adaptívny zvuk, ktorý dorazil trochu neskôr

    Funkcia adaptívneho zvuku v AirPods Pro 2 automaticky prispôsobuje úroveň potláčania hluku podľa okolitého prostredia. Keď ste v hlučnejšom prostredí, slúchadlá zvýšia aktívne potlačenie hluku, aby vás lepšie izolovali.

    Naopak, keď ste na tichšom mieste alebo potrebujete počuť okolie, adaptívny zvuk umožní priechod vonkajších zvukov. Táto funkcia vám tak zaručuje pohodlie a bezpečnosť bez potreby manuálneho nastavovania. Do zariadenia dorazila s príchodom aktualizácie iOS 17.

    Test kvality prehrávania: Je subjektívne rovnaká ako pri AirPods Pro prvej generácie

    AirPods Pro
    Zdroj: Unsplash / Malt Helmhold

    Možno, že to budete považovať za sklamanie, no ja som vlastne rád. AirPods Pro 2. generácie hrajú presne podľa môjho gusta a veľmi sa mi páči ich vyváženosť, ktorú do počúvania hudby prinášajú. Skladby nie sú „prebasované“ ale vďaka digitálnemu ekvalizéru veľmi dobre naladené – vďaka čomu si užijete široké spektrum hudobných žánrov.

    Spomínal som to už v pôvodnej recenzii na AirPods Pro 1, kde som uviedol, že na pôžitkárske vychutnávanie hudby používam buď slúchadlá Sony Hi-Res MDR-Z1R alebo príplatkový audio-systém Harman-Kardon v mojom aute (16-reproduktorov, 600W). Týmto technológiám nedokážu klasické štupľové slúchadlá od Apple konkurovať. Je to ale v poriadku. Vznikli totiž na to, aby vám slúžili ako „univerzálny spoločník“ na dennej báze.

    AirPods Pro 2
    Zdroj: SvetApple

    Prirovnal by som ich možno ku ľuďom s povolaním, ktorí zvládnu robiť viacero remesiel súčasne pri dodržaní vysokej kvality. Je síce pravda, že 98 % ich zákazníkov bude s výsledkom spokojných, no ak sa nájde náročný klient, vyberie si radšej niekoho iného, kto je špecialista na daný obor a prácu vykoná o poznanie lepšie.

    AirPods Pro 2. generácie hrajú veľmi podobne ako predchodca, čo znamená, že budú vyhovovať drvivej väčšine používateľov. Zvuk je samozrejme kvalitný, aj keď ich budete používať na klasické telefonovanie cez handsfree.

    Úprimne, za ten mesiac (respektíve 2 roky ak sa bavíme aj o prvej generácii), čo ich testujem, som nenaďabil ani na jeden problém so zvukom. Práve naopak. Stále ma fascinuje, ako také drobné zariadenie dokáže prehrávať skladby na takejto vysokej úrovni. Apple má skrátka pri AirPods Pro štandard, ktorý (dúfajme) nikdy nepodlezie.

    AirPods Pro 2 vám už aj zmerajú sluch a zmenia sa na certifikovaný načúvací prístroj

    AirPods Pro 2 test sluchu
    Zdroj: SvetApple

    Spoločnosť Apple sa v roku 2024 rozhodla ísť ďalej v rámci svojich zdravotných funkcií v zariadeniach. Špičkové bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro 2 vďaka tomu získali podporu pre funkciu, o ktorej sa nám v minulosti ani nesnívalo, že ju niekedy budeme mať k dispozícii.

    Tieto slúchadlá vám vďaka pokročilým technológiám dokážu zmerať sluch podobným spôsobom, ako napríklad doktor. Táto možnosť je dostupná všetkým majiteľom, ktorý disponujú iPhonom minimálne s operačným systémom iOS 18.1. Následne už stačí kliknúť v menu aplikácie Nastavenia na svoje AirPods, z menu vybrať test sluchu a potom sa približne 5 minút riadiť podľa pokynov na obrazovke.

    Musíte byť v tichom prostredí a dobre sa sústrediť, nakoľko slúchadlá vám budú po celý čas do ucha prehrávať rôzne tóny a vy na displeji budete zaznačovať, či ste ich počuli alebo nie. Na konci testu vám iPhone povie, ako sú na tom vaše uši a či trpíte nejakou stratou sluchu, alebo nie.

    AirPods Pro 2 test sluchu
    Zdroj: SvetApple

    Okrem toho AirPods Pro 2 dokážu tóny, ktoré svojim uchom nezachytíte nahradiť inými tónmi, pri ktorých je vyššia šanca, že ich budete počuť počas prehrávania hudby, filmov, hier a podobne. Apple to má dokonca v USA aj certifikované – podľa tamojších úradov je možné AirPods Pro 2 využívať ako plnohodnotný načúvací prístroj.

    Recenzia výkonu: Až 6 hodín vydržia slúchadlá a 30 hodín nabíjacia krabička

    AirPods Pro 2. výdrž batérie
    Zdroj: SvetApple

    AirPods Pro prvej generácie mi reálne vydržali 3,5 až 4,5 hodiny prehrávania hudby na jedno nabitie, pričom výsledok sa líšil v závislosti od hlasitosti prehrávania a používania jednotlivých režimov.

    Navyše, nabíjacia krabička mala podľa Apple dosť kapacity na to, aby ponúkla energiu celkovo na 24 hodín prehrávania. S týmto po dvoch rokoch každodenného používania súhlasím.

    AirPods Pro druhej generácie sú na tom ale o poznanie lepšie a z môjho vlastného testovania môžem potvrdiť, že ich budete dávať do krabičky až po 5 či dokonca 6,5 hodinách. Ich výdrž je príkladná a mierne lepšia, než pri predchodcovi, čo je pre mňa osobne až trochu zbytočné.

    AirPods Pro 2
    Zdroj: SvetApple

    Samozrejme ale chápem, že niektorí ľudia cestujú či cez zariadenie komunikujú a AirPods Pro majú v ušiach non-stop aj spomínaných 6 hodín. Tým bude táto pozitívna zmena určite vyhovovať. Platí to dokonca aj o nabíjacej krabičke, pri ktorej Apple sľubuje až 30 hodín prehrávania. Zlepšilo sa to teda cca o jednu šestinu.

    Po prvýkrát ich nabijete aj cez magnetický krúžok z Apple Watch

    AirPods Pro 2. generácie
    Zdroj: Apple

    Reálne som túto funkciu síce nevyužíval, pretože AirPods Pro odjakživa nabíjam za pomoci USB-C kábla a 20 W nabíjačky pre iPhone, no môžem potvrdiť, že ak ich zadnou časťou položíte na nabíjací krúžok pre Apple Watch (v mojom prípade Series 7), energia sa začne bezdrôtovo dopĺňať.

    Viem si predstaviť, že túto vymoženosť využijem napríklad na dovolenke / služobnej ceste, keď budem mať pri sebe tri káble a moje Apple Watch už budú nabité. Možno sa to ale niekomu zapáči a týmto spôsobom začne svoje AirPods Pro 2 nabíjať každý deň. Veď všetci máme trochu iné zvyky a táto možnosť tu je

    AirPods Pro 2 (2024) sú síce drahšie, no ich kúpu neoľutujete. Viem to z vlastných skúseností 

    AirPods Pro 2
    Zdroj: SvetApple

    Ako to teda zhrnúť? AirPods Pro 2. generácie sú fantastickou evolúciou prvej generácie a pokiaľ nad nimi rozmýšľate, myslím si, že uspokoja všetky vaše potreby. Apple v rámci tohto zariadenia dokázalo dodržať všetky svoje štandardy a čo je ešte dôležitejšie, niektoré z nich povýšilo na úplne novú úroveň.

    Problémom môže byť cena, ktorú si technologický gigant za zariadenie pýta. Keďže sa v roku 2022 zdražovalo, slúchadlá začínali až na 299 €, avšak od roku 2023 sa predávajú za rozumnejších 279 € – uvidíme, čo sa stane v roku 2025 po nástupe 23 % DPH…

    Našťastie však partner tejto recenzie, internetový obchod iSpot ponúka AirPods Pro 2. generácie v miernej zľave. Vďaka tomu sa vyrovnajú cene AirPods Pro prvej generácie a ako bonus dostanete dopravu ZADARMO.

    Pre koho sú AirPods Pro 2. generácie? Odpoveď je z môjho pohľadu jasná.  

    Pokiaľ by som nemal žiadne AirPods, prípadne by som roky využíval AirPods 1 / 2 / 3 / 4. generácie, nad AirPods Pro 2 by som neváhal ani sekundu. Prinesú vám všetko dobré, na čo ste už pri týchto zariadeniach zvyknutí, no okrem toho si užijete aj viacero benefitov vďaka ANC či transparentnému alebo adaptívnemu posluchu. Toto robia jednoducho na špičkovej úrovni.

    Na druhej strane ale upozorňujem, že ak už používate AirPods Pro 1. generácie, prechod na nástupcu nedáva až taký veľký zmysel. Iste, zmeny sú citeľné, sám si ale myslím, že to za ten cca 150 € rozdiel, ktorý by ste pri dobrom predaji svojich pôvodných slúchadiel museli doplácať,  jednoducho nestojí.

    AirPods Pro 2 vs AirPods Pro 1
    Zdroj: SvetApple

    Pokiaľ máte vlastné skúsenosti s AirPods Pro alebo AirPods Pro 2, dajte mi vedieť do komentára, čo si myslíte o týchto bezdrôtových slúchadlách. Pomôže to rozšíriť obzory nielen mne, ale aj našim čitateľom.

Prečítajte si tiež  Kópia AirPods Pro od Nothing už podporuje Siri. Zaplatíte za ňu menej ako polovicu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Dizajn a tvar slúchadiel
100 %
Spracovanie
90 %
Kvalita prehrávania
90 %
Cena vs Protihodnota
80 %
Konektivita
100 %
Výdrž batérie
100 %
ZDROJSvetApple (Inzercia)
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-airpods-pro-2-2022-spickovy-zvuk-technologie-aj-vydrz-baterie-porovnanie-s-airpods-pro-1Pre tých, ktorí hľadajú univerzálny štandard v prehrávaní skladieb a telefonovaní sú AirPods Pro 2. generácie dokonalou voľbou. Na druhej strane, ak už vlastníte AirPods Pro 1. generácie voľba nástupcu je z môjho pohľadu zbytočná.