Spoločnosť Apple predstavila vylepšené AirPods 2. generácie, ktoré ponúkajú mierne upravený dizajn a sofistikovanejší hardvér. Na zariadenie sa pozrela aj spoločnosť Lumafield, ktorá skontrolovala prostredníctvom CT jeho vnútorné komponenty. Jedno z technických riešení je skutočným prekvapením.

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že hardvérové vnútornosti sú usporiadané rovnako ako v prípade prvej generácie AirPods, nie je to celkom pravda. Pridaný kovový komponent v bočnej časti, ktorý slúži na pripevnenie šnúrky má totiž aj inú, oveľa dôležitejšiu úlohu.

Technici zistili, že držiak je napojený priamo ku konektoru Lightning, ktorý je zároveň prepojený s logickou doskou. Apple by niečo takéto určite neurobilo náhodou.

To znamená, že prvok môže slúžiť ako anténa pre čip U1 Wideband (najpravdepodobnejšie) alebo má iný účel, na ktorý prídeme neskôr. Pokiaľ by šlo o anténu pre čip U1 Wideband, AirPods Pro 2. generácie by mohli budúcemu majiteľovi zabezpečiť ľahšiu lokalizáciu v aplikácii Nájsť. Či už by ste ich nechali vo vrecku nohavíc alebo by vám prekĺzli do útrob gauču, vždy by ste mali o ich polohe veľmi presný prehľad.

Nové puzdro ponúka vyššiu odolnosť proti vode 

Za zmienku tiež stojí, že medzi ďalšie vylepšenia nového nabíjacieho puzdra pre AirPods Pro 2. generácie patrí aj zvýšená odolnosť voči vode, podpora magnetického nabíjania z Apple Watch či celkovo dlhšia výdrž batérie.

Nové AirPods Pro 2. generácie si môžete zaobstarať aj na Slovensku, pričom ich cena štartuje na sume 299 eur. Starší model, ktorý nie je zas až o toľko horší kúpite od 201 eur. Napíšte nám do komentára, do ktorej verzie plánujete ísť vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  AirPods 2 kúpite v zľave u autorizovaného predajcu m:zone za najlepšiu cenu široko ďaleko
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here