Apple TV+ je služba, ktorá sa skladá z videí vo vysokej kvalite. Na jednej strane je to super, na strane šetrenia dátami však nie. Presne preto sme si pre vás pripravili trik, ktorý vám pomôže. Apple TV+ a návod na to ako ušetríte jednoduchým trikom cenné mobilné dáta.

Apple TV+ a návod na to ako ušetríte jednoduchým trikom cenné mobilné dáta.

Apple TV+ odštartovala po stránke kvality dobre. Všetky seriály môžete sledovať v 4K. Túto možnosť sme samozrejme okamžite vyskúšali. Pri veľkej obrazovke sa napríklad pri „SEE“ alebo „All For Mankind“ cítite akoby ste boli v kine. Za túto úroveň teda dávame spoločnosti palec hore. Konkurencia sa podľa nášho názoru na kvalitu nechytá (aj keď uznávame, že ide o dosť subjektívne tvrdenie).

- Reklama -

Na strane druhej, vysoká kvalita prehrávania má aj svoje negatívne stránky. Tou asi najpodstatnejšou je množstvo spotrebovaných dát. Ak navyše využívate „cenné“ mobilné dáta, ktoré majú poväčšine vždy nejaké obmedzenie, nemusí to byť práve príjemné. Predstavte si, že si pozriete jednu hodinu „The Morning Show“ a z vášho balíčka ubudne trebárs polovica vyčerpateľného limitu.

Na Apple TV+ sú dostupné nové diely k seriálom "SEE", "The Morning Show" či "For All Mankind".

Našťastie však na toto Apple myslelo. Existuje tu spôsob, pomocou ktorého dokážete nastaviť kvalitu prehrávania tak aby vám reálne ušetrila stovky MB či dokonca niekoľko GB.

Nastavovanie kvality za bežných podmienok funguje automaticky. Služba vie na akom zariadení ju používate a na základe toho sa snaží prispôsobiť napríklad rozlíšenie. Problém je ale v tom, že vždy ide do popredia to najvyššie možné.

Toto by sme mohli považovať aj za malé „negatívum“. Predsa len by vám mohla dať Apple TV+ na výber z nižšej kvality prehrávania v prípade, že telefón zistí, že ste na dátach.

Návod ako šetriť mobilné dáta cez Apple TV+

Pokiaľ sa chystáte toto nastavenie zmeniť na vašom iOS alebo iPadOS zariadení, postupujte podľa návodu nižšie. Ešte pripomenieme, že pokiaľ máte v pláne sťahovať niektoré seriály, to je zatiaľ možné iba v tej najvyššej kvalite. Následujúce nastavenie sa teda týka čisto len „streamovaného“ obsahu do vášho zariadenia.

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone alebo iPade.
  • Vyberte položku „TV“ (nachádza sa trochu nižšie)
  • Tu vyberte možnosť „Videá v iTunes“
  • V prípade, že telefón nemá aktivované prehrávanie cez mobilné dáta, zapnite túto možnosť.
  • V sekcii Kvalita Prehrávania vyberte Mobilné. Po otvorení vyberte kvalitu „Dobrá“.
  • Pri Wi-Fi vám ostane „Najlepšia dostupná“.
  • Hotovo!

Na záver už len upozorňujeme, že niekto má túto funkciu predvolenú dopredu, iný zase nie. Nevieme podľa čoho toto nastavenie funguje. My sami sme ale mali v telefóne pri kolónke Mobilné najvyššiu dostupnú kvalitu. Či šlo o chybu alebo nie momentálne nevieme. Každopádne dúfame, že vám tento krátky návod pomohol ušetriť internet.

Apple TV+ a návod na to ako ušetríte jednoduchým trikom cenné mobilné dáta.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.