Spoločnosť Apple pred pár mesiacmi predstavila operačný systém iOS 17, ktorý neustále ladí a vylepšuje. Firma zapracovala na všetkých možných funkciách vrátane obľúbenej aplikácie Mapy, ktorá sa konečne môže vyrovnať svojim najväčším konkurentom v podobe Google Máp. Jednou z užitočných inovácii je možnosť stiahnutia si offline máp pre vami vybrané lokality. Nie je to však všetko.

Nová funkcia sťahovania offline máp funguje tak, že pred tým, než sa vyberiete niekde na výlet, si môžete jednotlivé mapy stiahnuť do zariadenia cez Wi-Fi, alebo mobilnú dátovú sieť. Veľakrát však na to človek zabudne a uvedomí si to až neskoro, keď sa nachádza na mieste bez mobilného signálu. Apple má však šikovné riešenie, o ktorom zatiaľ nikto nehovoril.

Aplikácia Mapy je totiž po novom dostatočne inteligentná na to, aby vám pripomenula, že si máte stiahnuť mapu, pokiaľ sa chystáte navštíviť oblasť, v ktorej je horší mobilný signál. Túto novinku si všimol používateľ freaktheclown na sociálnej sieti Reddit.

iOS 17 mapy novinky
Vďaka iOS 17 a aplikácii Mapy budete môcť pristupovať ku mapovým podkladom aj vtedy, keď nebudete mať žiadnu Wi-Fi či mobilný signál. iPhone vás na to dokonca upozorní. (Zdroj: Macrumors)

Váš iPhone už pri plánovaní trasy skúsi overiť to, či sa na nej nachádza kvalitný mobilný signál. Pokiaľ zariadenie dospeje k názoru, že pripojenie je horšie, na displeji vám zobrazí výzvu, aby ste si radšej stiahli trasu priamo do zariadenia.

Akonáhle to urobíte, svoju „zbierku“ offline máp nájdete po kliknutí na svoj profilový obrázok v aplikácii Mapy. Celý tento systém funguje dokonca tak sofistikovane, že keď Apple zaznamená aktualizáciu máp, vaše staré stiahnuté mapy automaticky obohatí o nové informácie. Vy nemusíte pri tom robiť vôbec nič.

Zaujímavé je tiež to, že stiahnuté mapy si môžete prechádzať aj na svojich inteligentných hodinkách Apple Watch s najnovším operačným systémom watchOS 10. Musia sa však nachádzať v blízkosti iPhonu.

Apple Watch Series 7 a aplikácia Mapy
Offline Mapy si budete môcť prechádzať dokonca aj na svojich inteligentných hodinkách Apple Watch. Postačí, keď sa budú nachádzať v blízkosti vášho iPhonu. Samozrejme bude nutná inštalácia iOS 17 a watchOS 10. (foto: SvetApple.sk)

Nejde teda o žiaden technický zázrak, ale o veľmi dobre premyslenú funkciu, ktorú bude ročne využívať niekoľko miliónov používateľov po celom svete. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi. Nám sa to však už teraz veľmi páči!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ďalší únik odhaľuje iPhone SE 4. Okrem OLED displeja dostane aj akčné tlačidlo či USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.