Nastavovanie budíka patrí do najčastejšie používaných úkonov, na ktoré používatelia využívajú svoje iPhony. Systém iOS však už pred nejakým časom túto funkciu zmenil. Nastavenie budíka je možné pomocou posúvania digitálneho kolieska, čo však nemusí vyhovovať každému.

V systéme iOS 15 však existuje možnosť, ako prepnúť nastavenie času budíka do klasického numerického zobrazenia. Poďme sa spolu pozrieť ako na to.

- Reklama -

Ako prepnúť nastavenie budíka do numerického zobrazenia

  1. Otvorte aplikáciu Hodiny na vašom iPhone.
  2. Zvoľte existujúci budík alebo pridajte nový tlačidlom +.
  3. Keď sa zobrazí koliesko s hodinami a minútami, stlačte a podržte ho na pár sekúnd.
  4. Ak pustíte prst z obrazovky, na obrazovke sa automatiky zobrazí klávesnica.
  5. Nastavte na klávesnici čas pre spustenie budíka.
  6. Po nastavení budíka stlačte tlačidlo Uložiť.

iPhone budíkiPhone budík

V prípade, že ste zástancami jablkových tabletov a svoj budík si nastavujete na iPade, tento návod môžete využiť rovnako ako na iPhone. Po stlačení a podržaní digitálneho kolieska, sa na obrazovke takisto zobrazí klávesnica s číslicami.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.