Bezdrôtové slúchadlá AirPods nie sú najlacnejšie zariadenie a aj preto ich niektorí majitelia nakupujú napríklad z bazáru. Predtým je ich však potrebné správne vyčistiť a aby správne fungovali, tak aj dbať na ich ideálne nabíjanie.

Problém je však v tom, že tieto zariadenia sú už pomerne inteligentné a tak sa zvyknú viazať na konkrétne Apple ID. Pre ich správne fungovanie je teda v podstate nevyhnutné, aby boli resetované do výrobných nastavení a odstránené z pôvodného Apple ID účtu. V nasledujúcom postupe vám ukážeme, ako na to.

Ako resetovať AirPods do výrobných nastavení? 

  1. Ak ešte nie sú, vložte obe slúchadlá AirPods do nabíjacieho puzdra.
  2. Zatvorte veko a počkajte aspoň 30 sekúnd
  3. Otvorte kryt a na iPhone alebo iPade spustite aplikáciu Nastavenia
  4. Zvoľte Bluetooth > zakrúžkujte „i“ vedľa svojich AirPods (ak sa nezobrazujú, prejdite na krok 6)
  5. Potiahnite prstom nadol a ťuknite na položku Odstrániť toto zariadenie. Potom to zopakujte aj vo vyskakovacom okne.
  6. Ak vám vyššie opisovaný postup nepomohol, otvorte nabíjacie puzdro, stlačte tlačidlo na zadnej strane a držte až kým kontrolka na prednej strane nezačne blikať oranžovou a potom bielou farbou.
9to5mac

Ako resetovať Apple ID na AirPods 

Tak ako mnohé iné zariadenia od spoločnosti Apple, aj bezdrôtové slúchadlá sú chránené účtom Apple ID, vďaka čomu ich môžete v prípade straty alebo odcudzenia kedykoľvek vyhľadať skrz systém Find My.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Istý Ukrajinec vďaka tomu sledoval postup ruských vojakov, ktorí mu slúchadlá ukradli. Ako ale Apple ID z AirPods odstrániť, ak ich chcete napríklad predať? Tu je návod:

  1. Otvorte aplikáciu Nájsť na svojom iPhone > Vyberte spodnú kartu Zariadenia > vyberte položku AirPods
  2. Potiahnite prstom nadol a vyberte > Odstrániť toto zariadenie.

Poznámka: Ak ste už kúpili AirPods z druhej ruky a druhý majiteľ z nich Apple ID odstránil na diaľku mimo dosahu Bluetooth, budete musieť AirPods resetovať, kým ich budete môcť nastaviť ako nové (postupujte opäť podľa vyššie uvedených krokov)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.