5. Rýchle vybíjanie batérie v pohotovostnom režime

Rozobratý iPhone 12 a iPhone 12 Pro

O tejto chybe ste sa mohli dočítať aj v našom nedávnom článku. Majitelia nového iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro (vo všetkých štyroch verziách) čelia rýchlemu vybíjaniu batérie v pohotovostnom režime.

Niektorí používatelia uvádzajú stratu na úrovni 4% behom hodiny, čo určite nie je v priadku. Chyba sa navyše vyskytuje aj v čase, keď je 5G v nečinnosti a telefón sa nachádza v režime lietadlo.

Aj keď ide o softvérový nedostatok, existuje dočasné riešenie, ktoré však problém úplne neodstráni. Akonáhle vám začnú ubúdať percentá batérie, svoj iPhone 12 reštartujte. Malo by to pomôcť.

4. Problém so sieťovým pripojením 4G/5G

iPhone 12 mini a zlé reakcie displeja

Ako iste viete, jednou z najväčších inovácii iPhonu 12/12 Pro je prítomnosť 5G siete. Hoci túto technológiu na Slovensku nevyužijete, v zahraničí je populárna. No a aj keď s ňou v drvivej väčšine nie sú problémy, z času na čas sa zvykne odpojiť. Čo je však ešte horšie, platí to aj o 4G, pričom používateľ padá na 3G alebo dokonca nižšie. Telefón sa nevie vrátiť späť.

- Reklama -

Majitelia iPhonu 12 uvádzajú, že sa to prejavuje predovšetkým na cestách, keď sa telefón pohybuje medzi vysielačmi. Rýchlym riešením je zapnutie (aspoň na 10 sekúnd) a vypnutie režimu lietadlo.

3. Zelený odtieň displeja

iPhone 12 a problémy s displejom

Apple má rôzne problémy, ktoré sa zvyknú prejavovať na viacerých generáciách zariadení. Zelený displej patrí medzi ne. Aj keď sa v poslednej dobe spomína v súvislosti s najnovším iPhonom 12, ešte v júni ním trpel predchodca. V praxi sa nejedná o nič príjemné, no zároveň je to pomerne “nevinná” a zriedkavá chyba.

Zelený odtieň zvyčajne len preblikne alebo zmizne po zamknutí a odomknutí zariadenia. Apple to eviduje a prisľúbilo opravu. Ak sa chyba prejavuje aj na vašom iPhone 12, vydržte na iOS 14.3. Pokiaľ ani tento update nepomôže, zvážte reklamáciu zariadenia.

2. Problémy s Wi-Fi

Kúpte si v Číne Huawei Mate 40 Pro a k tomu dostanete iPhone 12 zadarmo.

Ak na vašom iPhone 12 štrajkuje Wi-Fi, vedzte, že nie ste jediní. Nejde o žiadnu novinku a trpeli tým skoro všetky predošlé generácie. Zvyčajne sa zariadenie nechce pripojiť ku konkrétnej sieti, často sa z nej odpája alebo je rýchlosť prenosu dát neadekvátne nízka.

Nech už sa to u vás prejavuje akokoľvek, najjednoduchšie je telefón odpojiť a následne pripojiť. Tak isto môžete vyskúšať resetovanie nastavení sietí (Nastavenia > Všeobecné > Resetovanie).

1. Problémy s Bluetooth

iPhone

Veľmi zriedkavo sa používatelia sťažujú aj na problematické Bluetooth pripojenie. iPhone 12 nedokáže nájsť niektoré elektronické zariadenia vo vašom okolí a vy ich tak neviete spárovať. Hoci sa jedná o veľmi nepríjemnú chybu, v princípe skoro vždy pomôže vypnutie a zapnutie Bluetooth, prípade kompletný reštart zariadenia.

Na záver len doplníme, že aktualizácia iOS 14.3 už klope na dvere. Ak vás teda trápia chyby a neviete ich vyriešiť, tento update by mal byť účinný. Dúfajme, že sa naše slová naplnia.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here