Jedným z cieľov spoločnosti Apple v operačnom systéme iOS 16 bolo, aby sa personalizácia uzamknutej obrazovky iPhonu stala zábavným a užitočným zážitkom, ktorý presahuje rámec jednoduchého pridania tapety. Firma preto umožnila pridať na uzamknutú plochu jedinečné písma pre hodiny, farby, filtre a po prvýkrát aj widgety.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Spoločnosť Apple sem však zahrnula aj niekoľko dynamických tapiet, ktoré sa prispôsobujú konkrétnym premenným v reálnom svete, vrátane astronomickej tapety, ktorá zobrazuje pohyb hviezd, a tapety počasia, ktorá odráža to, čo sa aktuálne deje vonku.

Nasledujúce kroky vám ukážu, ako nastaviť dynamickú tapetu počasia na iPhone so systémom iOS 16. Postup je jednoduchý a zvládne to každý z vás.

Návod: Ako nastaviť dynamické pozadie v iOS 16

  1. Odomknite iPhone pomocou Face ID alebo Touch ID a potom stlačte a podržte uzamknutú obrazovku.
  2. Klepnite na modré tlačidlo + alebo potiahnite prstom doľava až na koniec ponuky a potom klepnite na Pridať nové (podobne ako pri Apple Watch).
  3. Ťuknite na tlačidlo Počasie v hornom riadku alebo vyberte prvú tapetu v časti „Počasie a astronómia“.
  4. Keď ste so vzhľadom spokojní a pridali ste všetky widgety, klepnite na Hotovo v pravom hornom rohu obrazovky.
  5. Ak chcete, aby sa dynamická tapeta Počasie zobrazovala na uzamknutej obrazovke aj na domovskej obrazovke, klepnite na Nastaviť ako dvojicu tapiet vo vyskakovacom okne.
    V opačnom prípade ťuknite na položku Prispôsobiť domovskú obrazovku a urobte tak samostatne.
Ako nastaviť dynamickú tapetu počasia v iOS 16 na iPhone?
Zdroj: Macrumors
Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -