Či už máte náročnú prácu alebo deti, je dôležité dbať na to, aby ste zostali aktívni a zdraví. Pri množstve povinnostiach by ste si teda mali nájsť trochu času na úpravu stravovacích návykov a pravidelné cvičenie, ktoré vás udržia fit. Tieto apky vám s tým zaručene pomôžu. Niektoré sú zadarmo, za iné si budete musieť zaplatiť.

1. Lose Weight

Aplikácia Loose Weight for Men at Home pre iPhone a Android
Zdroj: App Store / Lose Weight for Men at Home

Podľa viacerých výskumov priberá drvivá väčšina mužov v strednej časti tela, kde sa im usádza brušný tuk. Aplikácia Lose Weight sa ale na tento problém zameriava. Nachádza sa v nej päť týždňov každodenných tréningov, ktoré sú zamerané na spaľovanie tukov vo vyššie opisovanej oblasti.

Samotné tréningy sú kombináciu aeróbnych a anaeróbnych cvičení, ktoré vám pomôžu spáliť kalórie, zmenšiť obvod pása a zároveň si vybudovať pevnejší a silnejší hrudník.

Prečítajte si tiež  Kde je najlacnejší benzín alebo nafta? Táto aplikácia vám odpovie

Tak ako vo väčšine podobných apiek, aj tu si najskôr môžete vybrať, či ste začiatočník, stredne pokročilý alebo skúsený používateľ. Dobrou správou ale je, že tréningy pracujú predovšetkým s váhou vášho tela, takže nebudete potrebovať žiadne ďalšie nástroje alebo profesionálne vybavenie z posilňovne.

Aplikácia obsahuje množstvo elegantných animácií, ktoré vám presne ukážu, ako máte správne cvičiť. Pokiaľ to navyše budete brať dostatočne vážne, môžete sa dopracovať až k vysnívaným kockám na bruchu.

Stiahnutie: Lose Weight pre iOS | Android (Zadarmo, obsahuje nákupy v apke)

2. MuscleMan

Aplikácia MuscleMan for Men at Home pre iPhone a Android
Zdroj: App Store / Muscle Man

Hľadáte aplikáciu, ktorá vám nahradí osobného trénera? Práve ste ju našli. Ak si stiahnete a predplatíte MuscleMan, získate softvér, ktorý vás bude neustále nabádať a povzbudzovať k budovaniu svalov.

V prvom rade si musíte stanoviť svoj cieľ, oblasť zamerania a tiež úroveň kondície. Aplikácia vám následne vytvorí tréningový plán, ktorý je vhodný aj na domáce cvičenie. Či už chcete pracovať na bicepsoch alebo chrbte, apka vám všetko vysvetlí, ukáže vám anatómiu tela a tiež spôsob, ako cvik vykonať čo najsprávnejšie.

Aby toho nebolo málo, MuscleMan obsahuje aj zdravé recepty vhodné na „objemovku“, ktoré sú bohaté na bielkoviny a obsahujú suroviny ako vajca, hovädzie mäso, fazuľu či avokádo. Práve tie budete potrebovať na to, aby ste nabrali svalovú hmotu čo najrýchlejšie. Vaše telo si totiž bude pýtať väčšie množstvo energie, ktorú musí prijať vo forme kalórií.

Stiahnutie: MuscleMan pre iOS | Android (Zadarmo, potrebné predplatné)

3. Lose Fat

Aplikácia Lose Fat for Men at Home pre iPhone a Android
Zdroj: App Store / Lose Fat

Na rozdiel od vyššie uvedených, aplikácia Lose Fat je vhodná ako pre mužov, tak aj pre ženy. Využiť ju môže každý, kto je nespokojný so svojou postavou či veľkým bruchom.

Apka vám v prvom rade nastaví relevantný tréningový plán, s ktorým postupne začnete chudnúť. Na začiatku si nastavíte cieľovú hmotnosť plus počet dní, počas ktorých budete cvičiť a potom môžete začať. Všetko je to rýchle a jednoduché.

Prečítajte si tiež  Cena nabíjania elektromobilu: Koľko stojí jedno nabitie?

Dôležité je podotknúť, že Lose Fat sa od ostatných konkurenčných apiek líši v tom, že v nej môžete získavať body, ktoré vám odomykajú konkrétne tréningy. Čím viac úloh splníte, tým viac bodov nazbierate.

Ak dokončíte jedno cvičenie bez vynechania, na účet sa vám priráta presne 50 bodov. Pokiaľ budete cvičiť 30 dní po sebe, narátate si až 500 bodov. Je to vcelku dobrá motivácia, ktorá vás pri cvičení môže povzbudiť.

Stiahnutie: Lose Fat pre iOS | Android (Zadarmo, potrebné predplatné)

4. Kalorické tabuľky

Aplikácia Kalorické tabuľky for Men at Home pre iPhone a Android
Zdroj: App Store / Kalorické tabuľky

Hovorí sa, že správny jedálniček ja základom úspechu pri chudnutí. Dôkazom je aj aplikácia z našich končín, ktorá nesie názov Kalorické tabuľky. Pomocou tohto softvéru budete môcť počítať všetky kalórie vo vašom jedálničku, zistiť presné hodnoty energetického príjmu potrebného pre chudnutie, sledovať svoj pitný režim či dokonca graf vývoja telesnej hmotnosti.

Ak chcete jesť zdravo a rozumne, Kalorické tabuľky vám v tom pomôžu aj vďaka svojej obrovskej databáze až 150 tisícov potravín, pri ktorých sú zaznamenané nutričné hodnoty.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Samozrejme ide o potraviny, ktoré sa predávajú na území Slovenska. Drobnou nevýhodou je, že aj keď apku stiahnete zadarmo, na to, aby ste mohli používať prémiové funkcie, si musíte priplatiť drobný mesačný poplatok.

Stiahnutie: Kalorické tabuľky pre iOS | Android (Zadarmo, potrebné predplatné)

5. Man Flow Yoga

Aplikácia Men Flow Yoga pre iPhone a Android
Zdroj: App Store / Men Flow Yoga

Možno, že ste o tom nevedeli, no joga prináša pre človeka množstvo benefitov. Medzi ne patrí zlepšenie duševného zdravia či úzkosti, no takisto aj budovanie svalov a celkovej telesnej flexibility. A hoci si ľudia myslia, že joga je vhodná skôr pre ženy, vôbec to nie je pravda. V posledných rokoch sa teší veľkej obľube aj medzi mužmi.

Aplikácia Man Flow Yoga je tu pre tých, ktorí to chcú vyskúšať tiež. Jej hlavným zámerom je využívanie kombinácie jogových pohybov vhodných pre mužov, ktoré vám pomôžu posunúť celkovú pohyblivosť a silu tela na úplne novú úroveň.

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Nebudeme si klamať, že muži sa zvyknú zameriavať vo svojich tréningových cieľoch predovšetkým na chudnutie a následné budovanie svalov. Tvrdý tréning je však dobre vyvážiť cvičením, ktoré je vhodné ako pre vaše telo, tak aj pre myseľ.

Aplikácia je vhodná pre začiatočníkov ale tiež pre profesionálov a obsahuje viac ako 450 samostatných cvičení. Sami si vyberiete tie najvhodnejšie, podľa vašej úrovne kondície a cieľov. Používanie apky je veľmi jednoduché.

Stiahnutie: Man Flow Yoga pre iOS | Android (Zadarmo, potrebné predplatné)

6. Weight Loss – Workout For Men

Aplikácia Weight Loss pre iPhone a Android
Zdroj: App Store / Weight Loss

Na samom konci tu máme apku, ktorá je ďalšou alternatívou na chudnutie. Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí sa chcú zbaviť nejakých tých prebytočných kíl, vyskúšajte Weight Loss. Pomocou krátkych, no za to účinných cvičení uvidíte výsledky už po 30 dňoch pravidelného tréningu.

Nemusíte mať stres z toho, že nechodíte do posilňovne a že to čo robíte nemá žiaden efekt. Začať môžete aj postupne, z pohodlia domova, pričom vaše prvé cviky sa budú zameriavať predovšetkým na drepy, poskoky či brušáky.

Na rovinu napíšeme, že ak zvažujete Weight Loss, prejdite rovno na prémiový (platený) plán aplikácie. Odomknete si tak všetky cvičenia vrátanie toho, ktoré vám pomôže vybudovať kocky na bruchu. Ide konkrétne o tréning zameraný na na dosiahnutie silnejších brušných svalov.

Stiahnutie: Weight Loss – Workout for Men pre iOS | Android (Zadarmo, obsahuje nákupy v apke)

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -