Spoločnosť Apple sa už čoskoro chystá osviežiť ponuku bezdrôtových slúchadiel. V tomto roku by sme mali vidieť hneď niekoľko modelov AirPods, spomedzi ktorých si bude vedieť vybrať doslova každý. Gigant z Kalifornie sa totiž chystá predviesť hneď dva modely v rámci štvrtej generácie. Jeden bude lacnejší, a druhý drahší – vybavenejší.

Plány spoločnosti Apple potvrdil aj známy analytik Jeff Pu, ktorý sa špecializuje na jej dodávateľský reťazec. V jednom zo svojich príspevkov potvrdil, že Apple by mal ešte v tomto roku uviesť na trh cenovo dostupnejšiu verziu svojich populárnych slúchadiel AirPods.

Zariadenie by malo byť po technologickej stránke inšpirované prvou generáciou AirPods Pro, ale samozrejme bude po stránke funkcií mierne okresané.

AirPods 4 prídu s vylepšeným dizajnom

Nové AirPods 4 by mali prísť s modernejším dizajnom, ktorý kombinuje prvky súčasných AirPods a AirPods Pro. Hlavným rozdielom budú skrátené stopky, vďaka čomu budú slúchadlá menšie a kompaktnejšie.

Zatiaľ nie je potvrdené, či Apple zahrnie aj silikónové nástavce pre lepšie prispôsobenie slúchadiel v uchu, alebo sa bude držať doterajšieho dizajnu podobne, ako v prípade AirPods 3. generácie. Pravdepodobnejšia nám však príde druhý variant. Firma predsa obe zariadenia bude chcieť medzi sebou odlíšiť.

AirPods 3 vs AirPods Pro 2
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

AirPods 4 dostanú výkonnejší čip H2

Základné AirPods 4 by mali dostať vychytávku, ktorá je súčasťou druhej generácie AirPods Pro. Bude ňou vylepšený čip H2, ktorý je známy svojou schopnosťou poskytovať vynikajúci akustický zážitok, lepšie basy a čistejší zvuk.

Očakáva sa, že čip prinesie aj vylepšenia ako personalizovaný priestorový zvuk, rýchlejšie párovanie so zariadeniami a presnejšie informácie o stave batérie. Dokonca sa špekuluje aj o ANC – aktívne potláčanie okolitých zvukov, ktoré by však bolo dostupné len pre drahšiu verziu AirPods 4. Lacnejší model, ktorý v ponuke nahradí zastaralé AirPods 2, sa tejto novinky dočkať nemusí.

Airpods Pro čip H2
Zdroj: Apple

Podpora technológie Bluetooth 5.3

Nové AirPods by mali byť vybavené aj technológiou Bluetooth 5.3, ktorá zabezpečuje rýchlejšie a stabilnejšie pripojenie. Táto vychytávka je naviac zodpovedná aj za lepšiu energetickú efektivitu, čo by malo mať pozitívny vplyv na výdrž batérie.

Zvýšená výdrž batérie oproti AirPods 3

Vďaka spomínaným vychytávkam v podobe čipu H2 a Bluetooth 5.3 by mala byť výdrž batérie nových AirPods dlhšia v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Nové zariadenie by tak mohlo ponúknuť až šesť a pol hodiny počúvania na jedno nabitie.

AirPods Pro
Zdroj: Unsplash / Omid Armin (úprava redakcie)

Dotykové ovládanie hlasitosti

Na stole je aj možnosť, že nové AirPods 4. generácie získajú dotykové ovládanie hlasitosti. Základné slúchadlá by sa tak opäť priblížili k prémiovému modelu Pro 2, ktorý už ovládaním hlasitosti disponuje.

Ovládanie hlasitosti funguje veľmi jednoducho. Používateľom stačí posunúť prstom smerom nadol alebo nahor po stopke slúchadla, čím sa zvýši alebo zníži hlasitosť.

Táto vychytávka je vhodná hlavne v prípadoch, kedy nemáte po ruke iPhone či Apple Watch, na ktorých by ste fyzicky upravili úroveň hlasitosti. Je až zvláštne, že predošlým verziám slúchadiel táto funkcia chýba.

Slúchadlá AirPods Pro v uchu používateľky
Zdroj: Apple

Kompatibilita s nabíjačkou Apple Watch a port USB-C

Apple chce posunúť aj kompatibilitu medzi zariadeniami a príslušenstvom. Nové AirPods 4 by preto mali byť kompatibilné s nabíjačkou Apple Watch, čo by malo zvýšiť flexibilitu pri nabíjaní tak, ako to poznáme z AirPods Pro 2.

Slúchadlá budú obsahovať aj nový štandard v podobe portu USB-C pre nabíjanie, rovnako ako najnovšie modely iPhonov a ďalšie jablkové zariadenia.

Prečítajte si tiež  Nové AirPods Max klopú na dvere. Kedy prídu prémiové slúchadlá na trh?

Všetky doterajšie predpovede naznačujú, že Apple sa snaží rozšíriť svoju ponuku audio produktov a prispôsobiť ich širšej cieľovej skupine. Okrem toho zároveň aktualizuje existujúce modely s cieľom udržať krok s najnovšími technologickými trendmi. Nechajme sa teda prekvapiť, čo si pre nás výrobca v nasledujúcom období nachystá.

Aká bude cena za AirPods Pro 4?

Pokiaľ vás zaujíma cena za AirPods 4, podľa našich odhadov sa bude pohybovať na veľmi podobnej úrovni, ako cena za súčasné AirPods 2 a AirPods 3. Aby ste v tom mali lepší prehľad, pozrite si zoznam nižšie. Prvá cena je oficiálne stanovená výrobcom a cena v zátvorke je aktuálne najvýhodnejšia, za akú môžete daný produkt na Slovensku kúpiť:

Lacnejšie prevedenie AirPods 4 nahradí v ponuke AirPods 2. Určite nebude mať ANC a zrejme neponúkne ani krabičku s bezdrôtovým / MagSafe nabíjaním.

Naopak, AirPods 4 v drahšej verzii nahradia AirPods 3 a pravdepodobne dostanú funkcie bezdrôtového nabíjania a možno aj aktívne potláčanie okolitých zvukov. To síce nebude tak kvalitné, ako na AirPods Pro 2. generácie, keďže slúchadlá nebudú mať silikónové štuple, no menej náročným spotrebiteľom postačí.

Dajte nám vedieť do komentára na sociálnych sieťach, či sa už na nové AirPods 4 tešíte. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -