Na druhú generáciu slúchadiel AirPods Pro čakáme už poriadne dlho. Podľa odhadov analytikov by sme od nástupcov prémiových AirPodov mali dočkať niekoľkých noviniek, medzi ktorými ešte donedávna figurovala aj zmena konektora Lightning. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuoa sa ale tento scenár nemusí konať. Kuo tvrdí, že prechod na nabíjacie puzdra s USB-C sa uskutoční až v roku 2023.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro opäť klesli pod cenu 200,00 €. Za najlacnejší model potom nezaplatíte ani 130,00 €

Kuo uviedol, že nové AirPods Pro budú síce uvedené na trh neskôr v tomto roku, no stále s portom Lightning. Hovorí sa o niekoľkých nových funkciách slúchadiel vrátane aktualizácie čipu H1, ktorý poskytuje možnosti, ako je aktívne potláčanie hluku alebo podpora prehrávania zvuku Apple Lossless. Doraziť by mali aj aktualizované snímače pohybu pre rozšírené možnosti sledovania telesnej kondície.

Súčasťou bude aj nové nabíjacie puzdro, ktoré môže pri strate vydať zvuk. To však bude opäť disponovať konektorom Lightning. Týmto krokom chce Apple ešte lepšie integrovať svoje slúchadlá do siete Find My. Na zozname noviniek figuruje aj pridanie nových snímačov pokožky, vďaka čomu slúchadlá lepšie spoznajú kedy sa nachádzajú v ušiach.

Bezdrôtové slúchadlá AirPods Pro mimo obalu na modrom pozadí
Zdroj: Unsplash / John Smit

Spoločnosť Apple údajne testovala kompaktnejší dizajn nových slúchadiel AirPods Pro, ktorý by odstránil stopky, ktoré klesajú pod náušníky. Týmto spôsobom by sa AirPods priblížili vizuálu slúchadiel Apple Beats Studio Buds, ale nedávne informácie naznačujú, že slúchadlá nebudú mať žiadne výrazné dizajnové zmeny.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -