Hoci sme vám už priniesli našu recenziu nových slúchadiel, možno že sme vám stále neprezradili to či sú pre vás ideálna voľba. Tento článok porovná AirPods vs AirPods Pro a pomôže vám z náročným rozhodovaním.
3Nemusíte byť úplne odstrihnutý od sveta.
AirPods Pro sú na rozdiel od klasických AirPods odolné voči vode a potu (aj keď nie sú vhodné na plávanie). Aj vďaka tomu sú vhodné pre najrôznejšie outdoorové aktivity vrátane workoutu či behu. Pri týchto činnostiach predsa len nemusí byť práve príjemne nepočuť nič iné ako hudbu okolo vás. Dokonca to nemusí byť v prípade behania, bicyklovania (napríklad po ceste) a podobne ani úplne bezpečné. Presne preto majú AirPods Pro aj takzvaný režim „priehľadnosti“. Toto nastavenie vám pomôže zvýšiť/znížiť intenzitu potláčania okolitého zvuku presne tak ako to potrebujete.
Ovládať to môžete buď vo vašom iOS zariadení (v ovládacom centre) alebo aj priamo na slúchadlách. Stačí ak snímač na „stonke“ AirPods Pro jemne stlačíte. To však nie je všetko. Vďaka tomuto senzoru môžete počas prehrávania pozastaviť alebo preskočiť skladbu. Tak isto vám umožňuje aj odpovedať na telefónne hovory bez toho aby ste museli chytiť do ruky váš iPhone alebo pracovať s Apple Watch. Keď už sme pri inteligentných hodinkách, ak ich budete používať spolu s AirPods Pro, mali by ste vedieť, že aj tu môžete prepínať medzi režimom aktívneho potláčania šumu a potom režimom priehľadnosti. Stačí ak na nich vyberiete ikonku AirPlay.
Samotné slúchadlá obsahujú prepracovaný čip Apple H1. Vďaka nemu ich dokážete riadiť povelom „Hey Siri“ bez toho aby ste sa museli čohokoľvek dotknúť. Všetky úkony teda môžete ovládať aj vašim hlasom. Škoda len, že Siri zatiaľ nevie po slovensky a ani po česky.