Nový 13″ MacBook Pro sa síce žiadnych dizajnových zmien nedočkal, no aj napriek tomu neprestáva udivovať. Najmenšie „Pro-čko“ dostalo do vienka čip M2 novej generácie, vďaka čomu bude laptop opäť o niečo výkonnejší. Najnovšie benchmarky ukazujú, že je dokonca rýchlejší ako základný model Macu Pro, ktorý stojí takmer o 5 000 EUR viac.

Prečítajte si tiež  Výkon nového čipu M2 sa potvrdil aj v Benchmarkoch. Je o 20% rýchlejší ako M1

Vo výsledku Geekbench 5, ktorý sa objavil tento týždeň, dosiahol nový 13″ MacBook Pro viacjadrové skóre 8 928, zatiaľ čo štandardná konfigurácia Macu Pro s 8-jadrovým procesorom Intel Xeon W získala viacjadrové skóre 8 027. Tieto výsledky naznačujú, že nový MacBook Pro má až o 11% vyšší výkon ako základný model Macu Pro.

Množstvo výkonu za pomerne prijateľnú cenovku

Vyššie konfigurácie Macu Pro sú stále schopné dosiahnuť lepší výkon ako čip M2, napríklad 12-jadrový model, no v pomere cena-výkon je priepastný rozdiel. Nový 13″ MacBook Pro sa tak stáva Must-Have produktom, ktorý poskytne za cenu 1 599 EUR poriadnu dávku výkonu a rýchlosti.

Zdroj: MacRumors

Vzhľadom na to, že Mac Pro má ďalšie výhody, ako napríklad možnosť rozšírenia, konfigurovateľné GPU, rozhranie vstavanej kapacity úložiska SSD a oveľa väčšiu pamäť RAM, určite nejde o porovnateľné výsledky v širšom meradle. Testy však poukazujú na fakt, že čipy z rodiny Apple Silicon sú výrazne efektívnejšie a ich cenovka odpovedá možnostiam zariadenia.

Spomínaný Mac Pro by sa však už čoskoro mohol opäť ujať výkonnostného vedenia. Práve ikonické „strúhadlo na syr“ vo forme Macu Pro a Mac mini v najvyššej konfigurácii sú jediné zostávajúce počítače s procesorom Intel v ponuke spoločnosti Apple. Počas marcového podujatia Apple naznačilo, že práve tieto dve zariadenia čaká refresh v podobe nových čipov Apple Silicon.

Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -