2iPhone 15 Pro mení farby. Poznáme dôvod 

Zdroj: XouTube / Justin Tse

Spoločnosť Apple predstavila na evente Wonderlust niečo, o čom sa diskutovalo celé roky. Po prvýkrát pri svojom prémiovom iPhone použila ako materiál rámu zliatinu titánu triedy 5 (90 % titán, 6 % vanád a 4 % hliník), vďaka čomu sú zariadenia nie len odolnejšie, ale aj podstatne ľahšie. Titán má však rôzne vlastnosti a jeho povrchová úprava dokáže nepríjemne prekvapiť.

Aj keď je tento materiál matný podobne ako hliník, zďaleka to neznamená, že sú používatelia odbremenení od nepekných farebných šmúh a znečistení, ktoré tu vznikajú po kontaktne s pokožkou. Niektoré verzie iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max totiž pri používaní menia farby a najviac sa to deje v oblasti tlačidiel na pridávanie a uberanie hlasitosti. Žiaľ, nevyzerá to práve najlepšie.

Ak vás zaujíma, aký je dôvod tohto správania na matnom titáne, odpoveď je jednoduchá. Zatiaľ čo nehrdzavejúca oceľ bola eloxovaná, takže sa na nej zachytávali mastné šmuhy, titán týmto procesom úpravy neprešiel.

Farebné verzie sa tak spoliehajú len na tenkú PVD vrsrvu, ktorá by mala zabrániť vzniku škrabancov, rýh a iných poškodení. Na mastnotu to však evidentne nestačí.

Samotný problém je pomerne dosť rozšírený po celom svete a okrem bežných, rádových používateľov sa naň medzičasom sťažovali aj novinári, recenzenti či rôzni youtuberi. A je to pochopiteľné.

Ak si človek zaobstará telefón za 1 199 €, automaticky očakáva, že sa podobným problémom vyhne. Pri iPhone 15 Pro to však neplatí a toto zariadenie dokonca trpí aj na kvalitu výrobu. Viacerým ľuďom prišli poškriabané, alebo dokocna obité kúsky.

Ako sa teda ku problému s titánom, ktorý mení po kontakte s pokožkou vyjadrila spoločnosť Apple? Odpoveď sa dozviete na ďalšej strane.

Späť