Spoločnosť Apple sa chce čoraz viac etablovať na poli umelej inteligencie, ktorú plánuje postupne zavádzať do svojich operačných systémov. Príkladom je aj čerstvo predstavená novinka s názvom Osobný Hlas pre iOS 17.

Táto funkcia prístupnosti vám umožní vytvoriť si vlastný hlas na vašom iPhone. Za prvotnou myšlienkou však stojí oveľa viac ako to, že ide o zaujímavú vychytávku. Funkcia je určená v prvom rade pre ľudí, ktorí čelia strate hlasu, a preto im ponúkne možnosť vytvoriť si hlas, ktorý znie ako ten ich. Vyskúšať to ale môže úplne každý.

iPhone bude hovoriť vašim hlasom

Funkcia Osobný hlas je už dostupná pre vývojárov, v rámci prvej beta verzie iOS 17. Nebude sa však jednať o žiadny jednoduchý proces. Vytvorenie Osobného hlasu trvá asi hodinu a vyžaduje, aby ste nahrali sériu viet v tichom prostredí. Apple odporúča, aby ste hovorili prirodzene, udržiavali rovnakú hlasitosť a držali iPhone asi 15 centimetrov od tváre.

iOS 17 osobný hlas
Zdroj: Apple

Ak je na mieste nahrávania príliš veľa hluku, iPhone vás automaticky upozorní, že si musíte nájsť tichšie prostredie.

Osobný Hlas následne použije vaše nahrávky na vytvorenie a uloženie vášho vlastného hlasového súboru. Ten môžete používať s funkciou Live Speech, ktorá vám umožní previesť text na reč vo FaceTime, v hlasových hovoroch a ďalších komunikačných aplikáciách.

iOS 17 osobný hlas
Zdroj: Apple

Funkcia Osobný Hlas bude dostupná pre verejných beta testerov už budúci mesiac. Práve vtedy by sme sa mali dočkať prvej otvorenej bety, ktorá prinesie väčšinu z noviniek predstavených počas WWDC 2023.

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky novinky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  HTC má novú reklamu v štýle Apple 1984
Môže ťa zaujímať
- Reklama -