Spoločnosť Apple včera na WWDC 2023 predstavila nový operačný systém iOS 17, ktorý prináša celú plejádu zaujímavých noviniek a vylepšení. Táto generácia mení aj zoznam podporovaných zariadení, ktorý sa v porovnaní s aktuálnym iOS 16 mierne oklieštil. A aj keď Apple začalo vo veľkom bojovať proti tomu, aby obyčajní používatelia inštalovali vývojárske beta verzie skrz profily, zdá sa, že jej to celkom nevyšlo.

Ešte včera sme napísali článok o tom, že operačné systém iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 a macOS 14 Sonoma si bez oficiálnych vývojárskych účtov, za ktoré sa platí poplatok 99 $ ročne nenainštalujete. To sme však ešte netušili, čo sa stalo následne. Ako informuje Matt Robb vo svojom príspevku na Twitteri, Apple zrejme nechcenou chybou sprístupnilo iOS 17 Developer beta pre všetkých používateľov.

Firma ešte počas hlavného eventu informovala, že verejná beta verzia iOS 17 bude k dispozícii v júli, no ľudia si cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Beta aktualizácie vo svojich zariadeniach našli položku „iOS 17 Developer Beta“ už teraz.

iOS 17 sa dá nainštalovať aj u nás v redakcii 

Tento postup sme otestovali na dvoch redakčných iPhonoch 14 Pro Max a v oboch prípadoch sa možnosť aktualizácie ponúkala ešte aj dnes, 6. júna poobede. Podotýkame, že nie sme vývojári a v zariadeniach nie je žiaden konfiguračný profil.

iOS 17
Zdroj: SvetApple

Apple teda chybu stále neopravilo, čo dáva možnosť bežným spotrebiteľom predčasne vyskúšať operačný systém iOS 17. Veľký update ma niečo cez 6 GB.

Inštaláciu iOS 17 si dobre premyslite 

Zdroj: Unsplash / Kenny Eliason (úprava redakcie)

A aj keď veríme, že inštalácia iOS 17 je pre mnohých z vás lákavá, našim odporúčaním je radšej počkať na verejnú beta verziu, ktorá príde za mesiac a bude už oveľa stabilnejšia.

Klasické vývojárske beta verzie, najmä po prvotnom vydaní, zvyknú mávať problémy so stabilitou, výkonnosťou a tiež výdržou batérie.


Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Ak si teda chcete iOS 17 nainštalovať, urobte to jedine v prípade, že vlastníte ešte jeden iPhone, ktorý je „záložný“ a prípadné komplikácie vám nespôsobia žiadne problémy. Upozorňujeme, že všetko budete robiť na vlastnú zodpovednosť!

iOS 17 bude oficiálne vydaný v septembri 2023. Presný dátum zatiaľ nie je známy, no bude nadväzovať na vydanie iPhonu 15, ku ktorému dôjde o niekoľko dní skôr.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 koncept, ktorý nadväzuje na prvú generáciu. Aj po 10. rokoch dokáže vyzerať výborne!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -