Spoločnosť Apple dnes sprístupnila vývojárom novú beta verziu pripravovanej aktualizácie macOS Monterey 12.3 na testovacie účely. Jedná sa už o štvrtú betu chystanej aktualizácie čo naznačuje, že čoskoro by sa jej mohli dočkať aj užívatelia mimo developerských kruhov a účastníkov beta programu.

Prečítajte si tiež  Dočkali sme sa! iPadOS 15.4 a macOS Monterey 12.3 prinesú funkciu Universal Control

MacOS Monterey 12.3 vystupuje v úlohe  veľkej aktualizácie, ktorá prinesie hneď niekoľko zaujímavých noviniek. Najdôležitejšou z nich je očakávaná vychytávka Universal Control, ktorá sprístupní používanie jednej myši, trackpadu alebo klávesnice naprieč viacerými iPadmi a Macmi.

Po aktualizácii zariadení na macOS 12.3 a iPadOS 15.4 funguje Universal Control automaticky a umožňuje, aby kurzor a klávesnica Macu fungovali ako na iPade tak aj na Macu jednoducho a intuitívne.

macOS Monterey

MacOS Monterey 12.3 pridáva taktiež podporu pre aktualizáciu firmvéru AirPods. Slúchadlá tak bude možné aktualizovať aj bez použitia iPhonu. Update prináša aj niekoľko zmien pre používanie služieb Dropbox a Microsoft OneDrive a odstraňuje Python 2, pričom vývojárom odporúča „presedlať“ na alternatívu v podobe pokročilejšieho Pythonu 3.

K dispozícii bude aj niekoľko nových znakov emoji a samozrejme nebudú chýbať ani systémové opravy a bug fixy. Apple síce stále nepotvrdil oficiálne spustenie ostrej verzie systému, no s najväčšou pravdepodobnosťou sa ho dočkáme s blížiacou sa Apple konferenciou, ktorá prebehne už 8. marca.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -