Pred pár dňami sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť Apple už pracuje na sérii iPhone 17, ktorá sa síce ukáže v štyroch samostatných verziách, no tie sa pomerne zásadne zmenia. Namiesto iPhonu 17 Plus uvidíme nový model s označením iPhone 17 Slim. Zmení sa jeho uhlopriečka aj štýl a my si myslíme, že je to správny krok.

Pokiaľ pravidelne sledujete dianie okolo technologického giganta, určite viete, že firma sa pri iPhone trochu trápi. Je síce pravda, že iPhone 15 Pro Max je aktuálne najpredávanejší smartfón na svete a iPhone ako taký dosiahol rovnaký úspech za celý rok 2023, čím sa mu po prvýkrát v histórii podarilo z trónu zosadiť Samsung, no niekedy ani to nestačí.

Hlavný problém je v tom, že firma cíti, že svoje schopnosti nevyužíva naplno a deje sa to už od roku 2020, keď predstavila iPhone 12 mini. 5,4″ kompaktný model mal byť miláčikom publika, no napokon sa z neho stal totálny prepadák, pretože ľudia radšej volili 6,1″ iPhone 12.

iPhone 12 mini
Zdroj: Unsplash / Pinho / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Podobne dopadol aj iPhone 13 mini a preto Apple tieto modely nahradil iPhonom 14 Plus a iPhonom 15 Plus, ktoré predstavujú absolútny protipól 5,4″ obrazovke so 6,7″ displejom.

Je síce pravda, že tieto zariadenia sú v predajoch už o čosi úspešnejšie, no podľa analýz to stále nie je ono a Apple akoby nevie nájsť recept na dobrý dostupný iPhone s trochu netradičnou uhlopriečkou, ktorý by lákal široké masy ľudí. Presne preto na to musí ísť trochu iným spôsobom.

iPhone 17 Slim má byť štýlový model pre každého 

iPhone 16 koncept
Zdroj: YouTube / iOS Beta News

Namiesto toho, aby sa firma snažila ponúkať dostupnejšie verzie pre modely Pro využije príležitosť a predstaví úplne nové zariadenie, ktoré bude elegantné a pokúsi sa osloviť oveľa viac bežných zákazníkov unikátnou identitou.

iPhone 17 Slim má nahradiť budúci iPhone 16 Plus a už nebude mť 6,7″ displej, ale len 6,6″ displej. Na tejto skutočnosti sa nezávisle zhodli jedni z najpresnejších leakerov Majin Bu a Ross Young. Zrejme to nebude náhoda.

Zaujímavé je, že Apple stále ponechá v ponuke aj základný iPhone 17 so 6,1″ displejom, ktorý bude mať identický hardvér založený na procesore A19 spolu s 8 GB RAM. Ľudia však za príplatok budú môcť získať o čosi viac.

iPhone 17 Slim ponúkne okrem väčšieho displeja aj štíhli dizajn a možno lepšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Takisto by mohol mať aj niekoľko unikátnych špecifikácií, aby na svoju stranu nalákal čo najviac záujemcov.

Prečítajte si tiež  iPad príde kvôli novému systému iPadOS 16 o dôležitú funkciu v rámci Domácnosti

Apple tento princíp využíva pri modeloch Pro a Pro Max (skoro vždy má väčší model nejakú drobnosť navyše, ako napríklad 5x zoom) a celkom to funguje.

Ľudia chcú čoraz viac prémiové smartfóny 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

V posledných rokoch sme na základe výskumu od Counterpoint svedkami toho, že čoraz viac ľudí nakupuje prémiové verzie smartfónov namiesto tých obyčajných.

Zatiaľ čo začiatkom roka 2020 predstavovali iPhony s označením „Pro“ asi iba 24 % predajov, dnes je to zhruba polovica a to je obrovský rozdiel.

iPhone 17 Slim by v tomto smere mohol zohrať dôležitú úlohu. Pôjde síce o dostupný model, no bude pôsobiť špeciálne a možno aj trochu exkluzívne. To by mu mohlo pridať na hodnote.

V očiach zákazníkov má vyvolať väčší záujem ako základný a o čosi lacnejší iPhone 17. Z predaja Apple získa väčšiu maržu, takže na konci dňa aj o čosi viac zarobí. A to je správna stratégia.

iPhone 17 Slim je dobrý krok

iPhone 16 koncept
Zdroj: X (Twitter) / @upinthezone

Je síce trochu škoda, že Apple zabije štandardný veľký dostupný model so 6,7″ displejom, no ruku na srdce, asi aj sami uznáte, že 6,6″ displej je viacmenej rovnaký. V tomto smere teda nikto trpieť nebude.

Apple však s iPhonom 17 Slim zmení komunikáciu. Už to nebude ďalší veľký dostupný iPhone, ale úplne nový unikátny iPhone s veľkým displejom. iPhone 17 Slim by mal byť akýsi medzistupeň pred vstupom do vôd sveta „Pro“ modelov.

Zároveň bude toto zariadenie dostatočne „slabo“ vybavené, aby neopadol záujem o vlajkový model iPhone 17 Pro a iPhone 17 Pro Max. Ako sme však uviedli vyššie, na viac informácií si ešte budeme musieť počkať, pretože iPhone 17 Slim je zatiaľ iba v rannom štádiu vývoja.

Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, čo si o tomto očakávanom modeli myslíte vy. Bude pre Apple zlomový, alebo pôjde o ďalší prepadák?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.