Spoločnosť Apple dokončuje tohtoročný iPhone 16 a niekoľko jej tímov už začína pracovať na nástupcovi, ktorý príde na trh neskôr v roku 2025. Séria iPhone 17, o ktorej sme sa dnes dozvedeli mnoho informácií bude plná zaujímavých zmien a vylepšení, ktoré prekvapia a určite aj potešia nejedného fanúšika. O dnešný únik sa postaral známy analytik Jeff Pu zo spoločnosti Haitong International Securities exkluzívne pre 9to5mac.

Na základe týchto informácií vieme, že iPhone 17 bude mať úplne iný lineup, než na čo sme boli doposiaľ zvyknutí. Zariadenia dostanú jednak nové názvy, ale takisto aj iné materiály či technológie. Apple sa takisto pokúsi ešte viac odlíšiť vlajkovú loď iPhone 17 Pro Max od ostatných prevedení, aby vyzdvihol jej unikátnosť a exkluzivitu. Poďme ale pekne po poriadku.

Na začiatku ponuky sa má nachádzať 6,1″ iPhone 17 s hliníkovým rámom a klasickým výrezom pre Face ID. Tak ako všetky ostatné prevedenia by mal dostať 24 Mpx prednú kameru namiesto súčasného 12 Mpx snímača.

Pôjde o základný model, ktorý vystrieda iPhone 16 a nebude v ničom špeciálny. Ďalej sa však zmeny udejú a to pomerne veľké.

iPhone 17 Slim nahradí iPhone 16 Plus. Bude menší a užší 

iPhone 15 Pro Max v ruke používateľa
Zdroj: Unsplash / Amanz

Jeff Pu uvádza, že Apple v roku 2025 uvedie na trh úplne nový iPhone 17 Slim, ktorý v ponuke nahradí iPhone 16 Plus. Zaujímavé je, že toto zariadenie už nebude mať 6,7″, ale iba 6,6″ displej, čo sa zhoduje s únikom, o ktorom nás dávnejšie informoval analytik Ross Young.

iPhone 17 Slim bude tak, ako jeho lacnejší kolega vyrobený z hliníka, no mal by ponúknuť štíhlejšiu konštrukciu, vďaka čomu bude v očiach zákazníkov pôsobiť o čosi atraktívnejšie.

Čo sa potom týka použitej technológie, o tej momentálne nemáme žiadne bližšie informácie. Keďže však pôjde o špeciálny model, môžeme predpokladať, že bude v niečom lepší, ako základný iPhone 17. Podľa úniku by sa mal spoliehať na čip A18 alebo A19 a ponúknuť 8 GB RAM.

iPhone 17 Pro bude pôsobiť lacnejšie 

Zaujímavé je, že spoločnosť Apple mierne zhorší iPhone 17 Pro, ktorý už nebude pôsobiť tak prémiovým dojmom ako dnes. Zariadenie si síce ponechá špičkové fotoaparáty či výkonný procesor A19 Pro, ktorý môže byť spriahnutý až s 12 GB RAM, no v jednej veci vás 6,3″ model určite sklame.

Podľa úniku tu totiž spoločnosť Apple plánuje použiť namiesto titánovej, alebo oceľovej konštrukcie hliník tak, ako na lacnejších modeloch. Je síce zrejme, že hliníková konštrukcia bude dostupná v iných farbách, no úspechu tohto modelu to môže ublížiť.

Prečítajte si tiež  Video: Pozrite sa ako študent prerobil iPhone X s lightningom na USB-C

iPhone 17 Pro Max sa premení na vlajkovú loď telom i dušou 

iPhone 15 Ultra
Zdroj: YouTube / PHconcepts (snímka obrazovky)

Pokiaľ budete chcieť najlepší iPhone v ponuke, budete si musieť poriadne priplatiť a určite to nebude lacné. Iba iPhone 17 Pro Max má totiž disponovať rovnakou titánovou konštrukciou, akú dnes nájdete v iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max.

Okrem toho má toto zariadenie využiť aj špeciálnu technológiu meatlanes pre senzor priblíženia v rámci zostavy Face ID.

Vďaka tomuto šikovnému vylepšeniu by mal mať iPhone 17 Pro Max ako jediný model z ponuky menší výrez pre Face ID na svojom obrovskou 6,9″ displeji.

Môžeme úniku dôverovať? 

Ako sme napísali na začiatku, Apple už intenzívne vyvíja iPhone 17, hoci dnes ešte zďaleka nie je v pred-produkčnej fáze a pravdepodobne nemá úplne dotiahnuté mnohé detaily, o ktorých sa bude rozhodovať v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Každopádne, s podobnými únikmi, ktoré prichádzajú pokojne aj v dvojročnom predstihu sa stretávame pravidelne a pokiaľ pochádzajú od renomovaných zdrojov, akými sú Jeff Pu alebo Ross Young, prakticky vždy sú do veľkej miery pravdivé.

Realita sa od únikov zvykne líšiť iba v detailoch – napríklad iPhone 17 Pro napokon môže dostať oceľový alebo titánový rám a nie hliník. Celú situáciu ohľadom tohto modelu budeme aj naďalej sledovať a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme vám vedieť.

Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, čo si myslíte o avizovaných zmenách zostavy iPhonu 17 vy. Sú to praktické inovácie, alebo nie? Tešíme sa všetky vaše postrehy a reakcie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -