Jablková spoločnosť sa pomaly ale isto chystá na predstavenie nových operačných systémov pre svoje zariadenia. Tie prvýkrát odhalí už počas júnovej konferencie WWDC 2023.

Ešte predtým sa však postará o niekoľko updatov, ktoré uzavrú okruh nových funkcií, opráv chýb a bug fixov pre súčasné verzie. Medzi týmito aktualizáciami nebude chýbať ani iOS 16.6.

Spoločnosť Apple začala interne testovať iOS 16.6, ktorý by sa už onedlho mal dostať medzi prvých beta testerov. Táto systémová aktualizácia bude pravdepodobne jednou z posledných v rámci softvérového cyklu iOS 16.

iOS 17 už klope na dvere

Keďže široká verejnosť ešte stále čaká na uvedenie verzie s poradovým číslom 16.5, o aktualizácií iOS 16.6 a jej približnom dátume uvedenia sa zatiaľ vie len veľmi málo.

Za posledné tri roky sa však obdobné aktualizácie ukázali tesne pred konferenciou WWDC. Podobne by tomu malo byť aj tentokrát.

Apple vydalo iOS 16 pre všetkých používateľov
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

iOS 16.6 bude pravdepodobne menšia aktualizácia vzhľadom na to, že Apple si nechá všetko tromfy práve pre spomínaný iOS 17.

Prečítajte si tiež  Siri prinesie v rámci iOS 17 veľkú novinku

Čo môžeme očakávať okrem softvérových aktualizácií? 

Ako iste viete, Apple už onedlho plánuje predstaviť svoju náhlavnú súpravu pre virtuálnu a zmiešanú realitu.

Priestor k tomuto kroku má firme poskytnúť práve konferencia WWDC 2023. Projekt, ktorý je ešte stále veľkým otáznikom sa konečne predstaví v plnej paráde.

Okrem toho by sme sa na podujatí mali dočkať aj ďalšieho zariadenia, ktoré sa ukáže v úplne novom šate. MacBook Air totiž vyrukuje s 15″ uhlopriečkou, čo sa v histórii modelového radu ešte nikdy nestalo. Podľa odhadov by sme sa mali dočkať totožnej 13″ aj 15″ verzie, ktorá poslúži ako upgrade pre minuloročné modely.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Na stole je aj potenciálne predstavenie ďalších zariadení ako napríklad Mac Pro, ktorý na svojho nástupcu čaká už poriadne dlho. Jedná sa totiž o jeden z posledných počítačov z logom nahryznutého jablka, ktorý sa nedočkal upgradu na čip Apple Silicon.

Všetko sa dozvieme už počas konania WWDC 23, ktorá prebehne od 5. do 9. júna 2023. Samotný event sa uskutočňuje vždy počas prvého dňa konferencie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -