Spoločnosť Apple dnes vydala aktualizáciu macOS Sonoma 14.5, ktorá vystupuje v úlohe piateho veľkého updatu v rámci životného cyklu macOS Sonoma. Táto verzia prichádza po viac ako dvoch mesiacoch od predchádzajúcej verzie macOS Sonoma 14.4.

Novú aktualizáciu macOS Sonoma 14.5 môžu užívatelia Macu stiahnuť klasicky cez sekciu pre aktualizáciu softvéru v systémových nastaveniach. Ešte predtým sa však uistite, že je váš Mac nabitý a máte na ňom dostatok voľného miesta v úložisku.

Čo prináša macOS Sonoma 14.5?

V prípade noviniek pre novú verziu systému macOS však nemáme najlepšie správy. S macOS Sonoma 14.5 prichádza nová slovná hra Quartiles pre predplatiteľov služby Apple News+, ako aj možnosť sledovať štatistiky a sériu úspechov v rámci hier v News+.

Ako však Apple spomína v poznámkach k vydaniu, nie všetky funkcie sú dostupné vo všetkých regiónoch alebo na všetkých zariadeniach Apple. Práve tento prípad sa týka aj nás na Slovensku.

Aktualizácia macOS Sonoma 14.5 však prináša aj niekoľko menších opráv a bug fixov, ktoré boli prítomné v minulej verzii systému a preto ju odporúčame nainštalovať všetkým majiteľom počítačov Mac.

macOS Sonoma
Zdroj: Apple

Keďže sa blíži koniec vývojového cyklu pre macOS Sonoma, táto aktualizácia by mohla byť jednou z posledných. Apple už pracuje na nasledujúcom operačnom systéme macOS 15, ktorý by mal byť predstavený na konferencii WWDC 2024.

Tá sa odohrá už 10. júna a jej hlavnou hviezdou sa stane umelá inteligencia, ktorú Apple predstaví v rámci aktualizácie iOS 18.

Prečítajte si tiež  Apple Watch dostali aktualizáciu watchOS 10.5. Toto je nové

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -