2,5 milióna Macov s procesorom Apple Sillicon

Apple pripravuje masívny štart prvých počítačov s procesormi Apple Sillicon. Platformu ARM vyvíja už niekoľko rokov a čipy označené ako A14X a A14T poputujú do viacerých Macov. Hoci dnes ešte nepoznáme konkrétne zariadenia, múdrejší budeme už po 10. novembri. Na tento deň je naplánovaná ďalšia konferencia.

Podľa poslednej správy od analytickej spoločnosti Nikkei Asian Review plánuje Apple do februára 2021 vyrobiť až 2,5 milióna MacBookov s procesormi Apple Sillicon.

Aj keď sa to možno nezdá ako extrémne číslo, treba si uvedomiť, že v mnohých verziách majú byť stále prítomné čipy od Intelu. Neočakávajte teda „plnohodnotný“ prechod na druhú platformu.

O produkciu nových procesorov sa postará spoločnosť TSMC. S Applom spolupracuje už dlhé roky a tak išlo o jasnú voľbu. Správa tiež počíta s tým, že technologický gigant predvedie ďalší Apple Sillicon Mac už v druhom štvrťroku 2021.

Aj keď nebolo špecifikované o aký model sa má jednať, my v redakcii očakávame ďalšiu generáciu iMacu. Vizualizácie si môžete pozrieť na tomto odkaze. Kompletne sa zmení jeho dizajn a pravdepodobne aj uhlopriečky. Tie by mohli ponúkať 24″ a 32″. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o novej ARM platforme vy. Za nás je to skvelý nápad, najmä ak príde MacBook, ktorý vydrží aj 14-15 hodín na jedno nabitie. Už sa nevieme dočkať!

Prečítajte si tiež  Čakáte na nový Mac? Apple onedlho predstaví tri nové modely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.