Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple chystá na rok 2022 zariadenia, ktoré budú opäť pripravené naplno bojovať s tou najväčšou konkurenciou na trhu. iPhone 14 má prísť v štyroch samostatných verziách, pričom každá jedna z nich dostane prepracovaný hardvér.

O nové informácie z dodávateľských reťazcov sa postaral známy analytik Jeff Pu, ktorý pre internetový portál Macrumors načrtol, čo očakáva od tohtoročných smartfónov z Cupertina.

Ešte včera sme sa napríklad dozvedeli, že by to mala byť vyššia operačná pamäť RAM pre každý jeden model. Dnes však boli informácie doplnené o ďalšie fakty.

Azda tým najzaujímavejším je ten, v ktorom Pu hovorí o displejoch. Apple sa bude pravdepodobne stále spoliehať na technológiu OLED a pri všetkých iPhonoch 14 už štandardne poskytne vyššiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni 120 Hz.

Netreba snáď ani pripomínať, že iPhone 13 mini a štandardný iPhone 13 majú dnes „len“ 60 Hz čím sú oproti drahším „Pro“ modelom mierne znevýhodnené.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Vyššie rozlíšenie a 256 GB základné úložisko pre verzie Pro

Analytik je tiež presvedčený o tom, že Apple v roku 2022 predstaví aj 48-megapixelový širokouhlý fotoaparát, ktorý by však mohol byť dostupný len pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Jeho predstavenie má súvisieť s vývojom headsetu na virtuálnu alebo rozšírenú realitu, ktorý bude potrebovať vstupy v extrémne vysokom 8K rozlíšení. No a práve to majú zvládať vyššie spomínané modely.

Prečítajte si tiež  Dizajn výrezu v iPhone 14 Pro ešte stále nie je uzavretý. V hre je aj táto možnosť

A aby toho nebolo málo, Apple by v roku 2022 mohlo zvýšiť základné úložisko pre iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, pričom tieto modely by už nezačínali na 128 GB pamäti ale na 256 GB pamäti. Na výber by bol potom ešte 512 GB model a 1 TB model.

A ak sa vám to nezdá ako pravdepodobné, mali by ste vedieť, že Apple bude v tomto roku zdražovať. Týmto spôsobom by aspoň ako tak vyrovnalo zvýšené náklady voči zákazníkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.