Herné štúdio Rockstar Games len pred pár dňami vydalo prvý oficiálny trailer na hru GTA 6, ktorý nám ukázal, ako ďaleko sa dostali technológie a grafika hier za uplynulých 10 rokov, odkedy vyšiel doteraz posledný diel tejto hernej série Grand Theft Auto V. A pokiaľ na vás 90 sekundová ukážka z hry až tak nezapôsobila, dnešné video vám zmení názor.

Nadšenci z YouTube kanála GTA Belgium totiž vytvorili kópiu traileru na GTA 6 v súčasnom GTA 5 engine, ktorý je hráčom k dispozícii už od roku 2013 a jeho vývoj sa datuje pravdepodobne ešte do oveľa dávnejších čias. Veď trailer na hru GTA V sme mohli po prvýkrát vidieť ešte v roku 2011 a nebudeme si klamať, že výsledok, ktorý sme si zahrali o dva roky neskôr vyzeral po vizuálnej stránke ešte lepšie!

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Drvivej väčšine fanúšikov hernej série Grand Theft Auto stačilo len pár sekúnd z traileru na GTA 6 na to, aby usúdili, že pôjde zrejme o tú najlepšie vyzerajúcu hru s otvoreným svetom, aká bude v čase uvedenia na trh k dispozícii.

Iste, grafika ešte stále nie je natoľko realistická, aby ste si ju pomýlili so skutočným svetom, no ak by niektoré zábery neboli v 4K rozlíšení, možno by ste s tým už mali trochu problém.

Výsledok môže byť lepší ako trailer. Pri Rockstar Games je to bežné 

Ako sme spomínali vyššie, existuje tiež vysoká pravdepodobnosť, že výsledok, ktorý si zahráme niekedy v roku 2025 bude vlastne oveľa lepší než to, čo sme mohli vidieť v oficiálnom traileri.

Stalo sa to pri GTA V a aj pri RDR2. Za oboma hrami stálo štúdio Rockstar Games.

Vďaka priamemu porovnaniu GTA 6 traileru s hrou GTA 5 uvidíte, že nový herný svet je oveľa živší, nachádza sa v ňom väčšie množstvo osôb, detailov, predmetov a podobne.

Ako sme už načrtli vyššie, titul vyjde pre PlayStation 5 a Xbox Series X/S v roku 2025. Na počítačoch si ho zrejme zahráme až niekedy v roku 2026 či dokonca 2027.

Špekuluje sa tiež, že Sony pracuje spolu s Rockstar Games na špeciálnom uvedené GTA 6 spolu s hernou konzolou PlayStation 5 Pro. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Porovnanie fotoaparátu iPhone SE 2 vs. iPhone 8 vs. iPhone 11 Pro.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -