Už niekoľko rokov sa hovorí o tom, že očakávané Grand Theft Auto 6 bude dostupné niekedy na prelome rokov 2024 až 2025. Medzičasom však už vyšiel aj oficiálny trailer, ktorý nám prezradil, že titul si zahráme v neskoršom termíne. Presný dátum, ale špecifikovaný nebol.

Ako teraz informuje portál Sportskeeda, dôvod, prečo sa vývojári z Rockstar Games s novým titulom nikam neponáhľajú môže byť oveľa hlbší, ako to na prvý pohľad vyzerá. Šepká sa totiž o tom, že štúdio uzavrelo špeciálnu dohodu so spoločnosťou Sony, ktorá by práve koncom roka 2024, alebo začiatkom roka 2025 mohla predstaviť veľkú aktualizáciu PlayStation 5 Pro s inovovaným hardvérom. Súčasná verzia konzoly, ktorá pred pár mesiacmi prišla so zredukovanými rozmermi sa totiž líši iba v dizajne, nie vo výkone.

Ako už bolo viackrát spomenuté, GTA 6 prinesie neuveriteľne realistickú grafiku, ktorá sa výrazne posunie v porovnaní so súčasným GTA 5.

Mohli sme to vidieť aj v stručnej 90 sekundovej ukážke, ktorú v priebehu niekoľkých dní pozrelo viac, ako 100 miliónov ľudí, čim sa podarilo prekonať svetové rekordy.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Nároky na tento titul môžu byť teda obrovské a pretože chce Rockstar Games zo začiatku dosiahnuť čo najlepšie predaje, GTA 6 vydá v roku 2025 iba na herné konzoly PlayStation 5 a Xbox X/S a až potom na PC.

Okrem toho môže, ale prísť aj špeciálny balík, v rámci ktorého si zaobstaráte GTA 6 spolu s PlayStation 5 Pro. V rámci tejto spolupráce sa konzoloví hráči môžu dočkať na najlepšie možné grafické prevedenie hry, ktoré bude v danom čase k dispozícii. Samozrejme v súčasnosti treba túto informáciu brať s malou rezervou, nakoľko ide len o únik.

Tomu, že sa to však uskutoční nahráva aj fakt, že môže ísť o zaujímavý deal medzi Rockstar Games a Sony, nakoľko práve GTA 6 bude extrémne žiadaným titulom a PS5 Pro môže byť v kombinácii s ním lákavou voľbou.

Uvidíme teda, ako to celé dopadne. V najbližších mesiacoch nám budú vývojári z Rockstar Games odhaľovať ďalšie detaily a možno aj trailery z hry GTA 6. Máme sa teda na čo tešiť, hoci od oficiálneho vydania hry nás dnes delí ešte minimálne jeden, alebo v horšom prípade skoro 2 roky.

Môže sa totiž stať, že Grand Theft Auto VI bude k dispozícii až koncom roka 2025 a nie v jeho prvej polovici, čo by bolo vzhľadom na blížiace sa vianočné sviatky v tom období aj veľmi logické…

Prečítajte si tiež  Dostupnosť PlayStation 5 je pred Vianocami hrozivá. Ceny konzoly rastú do astronomických výšin

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -