Jeden z najpresnejších leakerov na svete zverejnil informácie, ktoré sú veľmi dôežité pre všetkých fanúšikov spoločnosti Apple.

Podľa jeho predpovedí budú mať niektoré modely iPhonu 14 displej bez notchu ale za to s drobným výrezom pre prednú kameru. Podobnú technológiu už roky využíva konkurencia s tým rozdielom, že Apple pod zobrazovaciu jednotku plánuje zakomponovať aj systém skenovania tváre Face ID.

Aby toho nebolo málo, technologický gigant z Cupertina predstaví aj nový MacBook Air, v ktorom sa ocitne procesor M2. Výpočtový výkon má byť o niečo ďalej v porovnaní s procesorom M1 (ktorý bude mať v tom čase cca 18 mesiacov), no stále máme rátať „len“ s 8 jadrovým CPU a s mierne výkonnejším 9 alebo 10 jadrovým GPU.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Konečne príde nový „veľký“ iMac s extrémnym výkonom a taktiež Mac Pro 

gaming iMacMark Gurman tiež očakáva, že v roku 2022 uvidíme aj novú verziu Macu Pro – postavenú na báze platformy Apple Sillicon. Vzhľadom na možnosti, ktoré s ňou Apple zatiaľ predviedlo očakávame, že tento počítač môže poskytnúť až 40 jadier CPU a 128 jadier GPU.

Zabudnúť potom nemôžeme ani na veľký iMac s 27″ alebo 32″ displejom a úplne novým dizajnom, ktorý získa do vienka taktiež extrémne výkonnú verziu ARM procesora.

A aby toho nebolo málo, Apple zrejme aktualizuje aj základný stolný počítač Mac mini, v ktorom sa aktuálne nachádza čip M1. Po novom by tu mohol byť čip M2 alebo aj M1 Pro či M1 Max.

Vlastný Headset, nový iPad Pro a iPhone SE 3. generácie 

Apple VR HeadsetJedným z najväčších lákadiel na zákazníkov v roku 2022 by malo byť avizované predstavenie náhlavnej AR/VR súpravy, ktoré by mohlo podľa Marka Gurmana prebehnúť už v rámci konferencie WWDC 2022.

Leaker ale doplnil, že časový rámec tohto produktu nie je stopercentný, nakoľko sa v priebehu mesiacov jeho predstavenie už niekoľkokrát presunulo. Môže sa teda stať, že sa ho dočkáme až koncom roka 2022 alebo dokonca až začiatkom roka 2023.

Na záver firma aktualizuje aj iPad Pro, ktorý by mal získať bezdrôtové nabíjanie, predstaví vylepšený iPhone SE 3. generácie s výkonnejším procesorom A15 Bionic plus podporou 5G a samozrejme uvidíme aj ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek Apple Watchvrátane špeciálnej odolnejšej verzie, ktorá by mala slúžiť športovcom.

Ako sa teda zdá, rok 2022 prinesie dosť prekvapení. Tešíte sa na ne aj vy?

Prečítajte si tiež  Ming-Chi Kuo tvrdí, že Apple predstaví nové AR/VR zariadenie v roku 2021

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.