Inteligentný reproduktor od spoločnosti Apple získa menší model. HomePod mini sa dostane do predaja už v následujúcich mesiacoch. Napriek zredukovaným rozmerom poskytne kvalitný zvuk a vysoký výpočtový výkon. Najviac ale poteší prívetivá cena.

Súčasný HomePod je cenovo „prestrelený“

Prvá generácia HomePodu bola predstavená ešte v roku 2017 a v priebehu 2018 uvedená do predaja. Aj keď mali v Cupertine slušné očakávania, skončilo to fiaskom. O inteligentný reproduktor nie je veľký záujem a môže za to hlavne vysoká cena či nedostupnosť na niektorých trhoch.

V USA štartuje na úrovni 299$, čo je za takýto produkt neporovnateľne viac, ako v prípade konkurencie. Hoci sa na Slovensku z oficiálnej distribúcie nedováža, niektorí obchodníci ho majú v ponuke (zo zahraničia). Cena je v takomto prípade na úrovni cca 310-350€.

Problémom je tiež jazyková bariéra. Ako isto viete, s HomePodom môžete komunikovať hlavne cez Siri. Tá však nevie po slovensky a tak musíte ovládať zahraničnú reč. Nie, že by to bol v dnešnej dobe problém, no vytráca sa akási „prirodzenosť používania“. Našťastie sa jej dočkáme už v nasledujúcom období, pretože Apple pracuje na podpore nášho jazyka. Späť však k téme.

Technologický gigant si dal za úlohu okresať tento produkt tak, aby bol oveľa rozšírenejší než dnes. Presne preto pripravil HomePod mini, ktorý nám ukáže pravdepodobne už 13. októbra po boku iPhonu 12. Jeho rozmery by mali predstavovať iba 3,3 palca na výšku, čo je v prepočte cca 8,4 cm.

Pod kapotou sa má nachádzať čip Apple S5, ktorý je dostupný napríklad v Apple Watch Series 5 alebo Apple Watch SE. Dávnejšie úniky hovorili o zakomponovaní čipu Apple 10 Fusion (z iPhonu 7). Jeho prítomnosť však môžeme očakávať skôr v druhej generácii klasickej verzie HomePodu. Model „mini“ bude iným zariadením.

Azda najviac zo všetkého prekvapí cena. Základ sa má pohybovať na úrovni 99$, čím zaručene skomplikuje predaje konkurenčných výrobkov (dostupné za podobné sumy).

Ťažko povedať, či sa dostane v oficiálnej distribúcii aj k nám. Absencia jazyka tu bude ešte niekoľko mesiacov či možno rokov. Ak vám však tento nedostatok neprekáža, môže to byť zaujímavá ponuka, čo poviete?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple už pripravuje svoju Keynote!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.