Spoločnosť Huawei patrí medzi tie, ktorým nie je až také drzé okopírovať konkurenčné výrobky. Dnes navyše prežíva ťažké časy na Americkom trhu. Evidentne to firme ale až tak neprekáža vo vydávaní nových produktov Huawei predstavil iPad Pro, respektíve MatePad Pro… Pozrite sa ako sa neuveriteľne podobá.

Huawei predstavil iPad Pro, respektíve MatePad Pro…

Čínskej spoločnosti sa tento rok príliš nedarilo. Rôzne kauzy ju doviedli do stavu, kedy má veľké problémy s americkým trhom. To ale neznamená, že prestáva inovovať.

- Reklama -

Číňania napredujú prakticky neustále. Dnes predstavila táto firma nový tablet, ktorý vyzerá úplne ako iPad Pro. Kto vie, možno sa ním inšpiroval práve generálny riaditeľ Huawei. Ten bol zachytený pri tom ako prechádza letiskovou kontrolou práve s iPadom. Divné, že nepoužíva produkty od spoločnosti, ktorej šéfuje. Sám sa už vyjadril, že má rád Apple.

Pokiaľ sa pozrieme na prvé zábery, rozdiel si možno na prvý pohľad ani nevšimneme. Na prednej strane vyzerá MatePad Pro v podstate úplne rovnako ako iPad Pro. Jediný rozdiel, ktorý je na prvý pohľad badateľný je predná kamera.

huawei MatePad Pro
Dizajn je neuveriteľne podobný – svetapple.sk

Tá sa nenachádza v rámiku okolo displeja ale priamo v ňom. Je to tá mala čierna bodka v ľavom hornom rohu. To je mínusový bod pre Huawei v prospech iPadu.

Výkon je naozaj na vysokej úrovni

MatePad Pro nie je žiaden slabý tablet. Technické parametre sú skutočne na úrovni toho najlepšieho, čo dnes môžete na poli tabletov s Androidom zakúpiť.

Procesor, ktorý tu pracuje je Kirin 990 (firma ho používa aj pri Huawei Mate 30 Pro). Spriahnutý je buď so 6 GB alebo 8 GB operačnej pamäte RAM a v neposlednom aj s 256 GB úložného priestoru.

Výhodou je obrovský akumulátor, vďaka ktorému vydrží tablet bez problémov 2-3 dni na jedno nabitie. Batéria má kapacitu až na úrovni 7250 mAh.

huawei MatePad Pro
Huawei predstavil iPad Pro, respektíve MatePad Pro…

Okrem iného ju môžete nabíjať aj bezdôrotvo a taktiež z nej môžete pomocou obojstranného nabíjania dopĺňať energiu povedzme aj na vašom Huawei smartfóne, ktorý technológiu podporuje tiež. Huawei MatePad Pro obsahuje aj kvalitný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx.

Okrem okopírovaného celkového dizajnu zariadenia Huawei posunul latku ešte vyššie a inšpiroval sa aj stylusom Apple Pencil. Ten môžete na zariadenie pripnúť rovnakým spôsobom (ako na iPad), nabíjať ho môžete tiež tak isto (s veľmi podobným indikátorom na displeji) a keď sa na stylus pozriete vyzerá presne tak ako Apple pencil. Čo nás už potom neprekvapuje je cena. Áno, tá je taká istá ako v prípade ceruzky od Apple.

Čo teda hovoríte na MatePad Pro vy? Páči sa vám alebo to na iPad Pro jednoducho nemá? Názory nám napíšte do komentára.

huawei stylus
Apple pencil alebo „ceruzka“ od Huawei? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.