Apple nám už na budúci týždeň (13. októbra) ukáže iPhone 12. Dve základné verzie s 5,4″ a 6,1″ displejom môžu dostať úplne nové farebné varianty. Po prvýkrát sa s nimi predviedol iPad Air 4. generácie na septembrovom evente.

iPhone 12 a nové farby

Farebná škála dostupnejších smartfónov od Apple bola vždy veľmi pestrá. Či už to bol iPhone 5C, iPhone XR alebo iPhone 11, na výber ste mali viacero možností. Rok 2020 môže priniesť prekvapivú zmenu. Existuje celkom reálna pravdepodobnosť, že iPhone 12 mini a iPhone 12 budú v tomto smere elegantnejšie.


Ako prvý prišiel s informáciou youtuber, Filip Koroy (EverythingApplePro) ešte v apríli 2020. Aj keď sme jej nevenovali príliš veľkú pozornosť, teraz nadobúda reálne kontúry.

Podľa leakera Maxa Weinbacha to naznačuje dokonca aj samotné Apple vo svojej pozvánke na event. Strieda v nej tmavomodrú (pre iPhone 12 Pro) a oranžovú (pre iPhone 12) farbu.

Všetko potvrdzuje aj Roland Quandt, ktorý sa dostal k exkluzívnym informáciám od jedného maloobchodného predajcu. Podľa jeho informácií bude iPhone 12 mini a iPhone 12 dostupný v zelenej, modrej, zlatej, striebornej a sivej verzii.

Tento únik ale berte s určitou rezervou. Maloobchodní predajcovia často nevedia ani to, kedy im prídu prvé kusy iPhonu po predstavení na sklad. Ťažko teda povedať, či sa mohli dostať k jeho prevedeniam ešte pred udalosťou.

Nech už bude výsledok akýkoľvek, tieto správy hovoria o farbách, ktoré sú veľmi podobné novému „štýlu“ zavedenému po predstavení iPadu Air 4. generácie.

Dôležité je podotknúť, že tento tablet by mal byť umiestnený v mysli používateľov na rovnakej úrovni, ako bežný iPhone 12 (medzi iPadom Pro a iPadom 10,2“ a teda medzi iPhonom SE a iPhone 12 Pro). Zladenie farebných kombinácií by dávalo zmysel.

Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy? Páčia sa vám odtiene vyobrazené v našej galérii, alebo preferujete pestrejšie varianty? My v redakcii sa akosi nevieme rozhodnúť, obe možnosti majú niečo do seba.

zdroj

Prečítajte si tiež  Takto môžete oklamať Google Mapy aj vy. Idete do toho?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.