Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple si dala za cieľ prekonať svojich konkurentov v oblasti fotoaparátov. iPhone patrí v tomto segmente medzi to najlepšie, čo si môžete zakúpiť na trhu. Jeho budúca generácia (minimálne vo verzii 12 Pro Max), bude revolučná. Pozrite sa prečo.

iPhone 12 Pro Max prinesie revolučnú novinku pre fotoaparát!

Podľa najnovších informácii, by mal mať tohtoročný najväčší model, uhlopriečku OLED displeja, až na úrovni 6,7″. Špekuluje sa tiež o tom, že sa raz a navždy zbaví výrezu (notch), ktorý tu môže niekomu prekážať. Dnešné úniky však hovoria o fotoaparáte, ktorý dostane zásadné vylepšenia. Samotné senzory by mali byť kvalitnejšie a budú schopné zachytávať oveľa viac svetla, vďaka čomu získame lepšiu kvalitu fotiek.

O tieto informácie sa s nami podelil renomovaný analytik, Ming-Chi Kuo, ktorý hovorí o tom, že novinka ponúkne aj novú, optickú stabilizáciu senzorov. Tento rok by malo ísť o výsadu najväčšieho modelu. V 2021, by sa potom nová stabilizácia mohla dostať aj do ďalších 2-3 nových iPhonov. Uvidíme.

Predpokladá sa, že spomínaná stabilizácia senzorov sa dostane do ultraširokouhlého objektívu. Ten v súčasnosti využíva iba možnosti tej digitálnej. Jedná sa o oveľa sofistikovanejšie riešenie, ako ponúka klasická optická stabilizácia obrazu.

Kuo predpovedá rok 2022

Zdá sa, že analytik sa už dnes zaoberá aj vyhliadkami na ďalšie roky. Podľa jeho analýzy Apple predstaví periskopický objektív, čo ponúkne zásadne vylepšenie zoomu niekedy v roku 2022. Vďaka tomu by toto zariadenie dobehlo napríklad Samsung Galaxy S20 Ultra, ktorý ponúka možnosť 10x optického zoomu a 100x digitálneho priblíženia už dnes.

Samozrejme, že v tomto prípade ide len o dohady, ktoré nemusia vyjsť. Kuo si ale dáva pozor na to, čo do sveta vypustí. Môžeme teda predpokladať, že sa ku nemu dostala informácia zo zdrojov blízkych Apple, ktoré prezradili, že firma plánuje podobnú technológiu zaviesť tiež. Nechajme sa prekvapiť.

iphone 12 pro inphographics
iPhone 12 Pro Max prinesie revolučnú novinku pre fotoaparát!
Prečítajte si tiež  "Máte vypnutý mikrofón" - tak znela najpoužívanejšia hláška v aplikácii Zoom za rok 2021
Môže ťa zaujímať
- Reklama -