Spoločnosť Apple nám už o mesiac predstaví úplne nové Apple Watch Series 8, ktoré by mali byť dizajnovou ale aj hardvérovou evolúciou Apple Watch Series 7, ktoré si dnes môžete kúpiť už od 345,00 €. Zariadenie dostane viacero dôležitých vylepšení, ako aj ďalší zdravotný senzor. Teraz Apple omylom dodatočne potvrdilo jeho príchod.

Za všetko sa môžeme odvďačiť portálu MyHealthyApple, ktorému sa podarilo odhaliť nedávno udelený patent týkajúci sa zavedenia teplomeru do Apple Watch. Technologický gigant plánoval toto vylepšenie už v minulosti, no jeho vývoj mu zabral viac času ako očakával a preto bol teplomer odložený až na tok 2022.

Komplikovaný patent 

Apple Watch Series 7 senzory na zadnej strane
Apple Watch Series 7 obsahujú sledovanie srdcovej frekvencie, EKG či Oxymeter (foto: SvetApple.sk)

Samotný patent je žiaľ trochu komplikovaný, no v krátkosti môžeme uviesť, že pomerne podrobne opisuje spôsob, akým vám Apple Watch Series 8 budú merať telesnú teplotu.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Samsung sťahuje trhový podiel Apple Watch. Pozrite sa o koľko

Aj keď sa to v prihláške nespomína, na základe dávnejších únikov môžeme dokonca predpokladať, že Apple využije kombináciu teplomera a ďalších zdravotných senzorov na to, aby vám hodinky oznámili, že ste pravdepodobne nakazení ochorením COVID-19.

V roku 2022 prídu tri nové Apple Watch 

Apple Watch Series 8 alebo Apple Watch Pro
Zdroj: PhoneArena

Apple Watch Series 8 prídu na trh v septembri po boku lacnejšieho modelu Apple Watch SE 2. generácie, ako aj drahšej verzie Apple Watch Pro s titánovou povrchovou úpravou, ktorá by mala raz a navždy nahradiť Apple Watch Edition.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Firma plánuje v nadchádzajúcej generácii zariadenia použiť prepracovaný dizajn, výkonnejší procesor, nový zdravotný senzor a pravdepodobne aj väčší displej.

Cena základných prevedení známa nie je, no ak sa bude zdražovať, nepôjde o výrazne čiastky. Po boku Apple Watch Series 8 (a ďalších) Apple predstaví aj úplne nový iPhone 14.

iPhone 14 Pro Max v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -