Spoločnosť Apple pracuje na novom iPhone 15, pričom väčšina jeho technických riešení je v tejto chvíli uzavretá a firma sa už zameriava najmä na to, ako bude toto zariadenie vyrábať. Ako píše portál 9to5mac, v roku 2023 sa môžeme tešiť na ďalšiu drobnú inováciu, ktorá bude súvisieť s jeho rýchlym nabíjaním.

Pokiaľ si dnes kúpite iPhone 14 alebo iPhone 14 Pro, v oboch prípadoch dostanete oficiálne 20 W nabíjanie, pričom s výkonnejšími nabíjačkami dokážete dosiahnuť na niektorých zariadeniach aj o skoro 50 % lepší výkon. Nadchádzajúca generácia však môže posunúť hranice ešte ďalej.

Analytik Ming-Chi Kuo sa domnieva, že po tom, čo Apple v iPhone 15 zavedie USB-C, zariadenie môže dostať výkonnejšie nabíjanie. Týkať by sa to však malo iba drahších verzií Pro a Pro Max, pričom základné modely, budú pravdepodobne (umelo) obmedzené na súčasnú 20 W rýchlosť tak, ako to poznáme aj v súčasnosti.

Ak si však zaobstaráte iPhone 15 Pro alebo iPhone 15 Pro Max, tešiť sa môžete až na 27 W rýchle nabíjanie, ktoré bude pri použití silnejších adaptérov pravdepodobne vyššie.

V prípade, že do zariadenia napojíte napríklad nabíjačku z MacBooku, je pravdepodobné, že jeho batériu doplníte podstatne rýchlejšie, ako štandardným 20 W adaptérom, ktorý kúpite na Slovensku najlacnejšie od 16 €.

Apple rýchle nabíjanie v iPhone 15 Pro obmedzí 

Aj keď to znie všetko úplne super, má to jeden háčik. Analytik totiž dopĺňa, že rýchle nabíjanie bude fungovať len vtedy, keď do svojho zariadenia napojíte certifikované USB-C káble, ktoré prešli schvaľovacím procesom spoločnosti Apple (programom MFI).

Ak teda použijete iný kábel, teoreticky sa môže stať, že zariadenie sa bude nabíjať maximálne 20 W výkonom alebo ešte pomalšie. Otázne však zostáva, či to bude v poriadku aj z legislatívneho hľadiska. Nedávno sa totiž objavila správa o tom, že takéto konanie Európska únia v rámci nového zákona nedovoľuje.

Základný iPhone 15 bude podporovať iba rýchlosť USB 2.0

iPhone 15 modrá a ružová
Zdroj: Macrumors

Kuo tiež dopĺňa, že aj keď spoločnosť Apple pridá do každého iPhonu 15 USB-C port, v praxi si jeho vyššie rýchlosti budú môcť užívať len majitelia drahších iPhonov 15 Pro alebo iPhonov 15 Pro Max.

Ak si zaobstaráte lacnejší iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus, zariadenie bude vybavené USB-C portom s rýchlosťami USB 2.0 podobne, ako napríklad iPad 10. generácie.

Ming-Chi Kuo tiež do svojej správy doplnil, že spoločnosť Apple zadala vyššie objednávky na svoj 20 W nabíjací adaptér s podporou USB-C až o 120 % v súvislosti s uvedením iPhonu 15 na trh.

Prečítajte si tiež  Apple nie je obyčajná elektronika, Apple je luxusná elektronika!

Aj tento článok sme vytvorili vďaka nášmu novému e-shopu Loopi.sk, kde si môžete zakúpiť kvalitné príslušenstvo pre svoj iPhone, Apple Watch, Mac alebo ďalšie zariadenia. Využite aj drobnú zľavu pri platbe cez Apple Pay. 

Loopi Eco Case
Reklama

Firma sa tým pripravuje na zvýšený záujem o nabíjačky zo strany používateľov, ktorí ešte aj dnes používajú staré a pomalé USB-A adaptéry.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tomto myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -