Spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý prinesie viacero technických vylepšení. Ak sa vám súčasný iPhone 14 zdal v porovnaní s predchodcom málo inovatívny, ďalšia generácia tento dojem zmení. Konečne dostane funkcie, ktoré jej v súčasnosti chýbajú.

Začnime zadným fotoaparátom, na ktorý sa spoločnosť Apple sústredí už niekoľko dlhých rokov. Ako sme vás nedávno informovali v našom článku, aj základné modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus sa v roku 2023 dočkajú prepracovaného zadného snímača, ktorý bude mať až 48 Mpx rozlíšenie. Používatelia sa tak môžu tešiť na zábery v podobnej kvalite, v akej je ich dnes možné zachytiť na iPhone 14 Pro, alebo iPhone 14 Pro Max.

Jediným problémom je veľkosť týchto snímkov, nakoľko každá fotka môže mať až 70 mb. Vďaka technológii Pixel Binning sa však bude dať používať aj bežné 12 Mpx rozlíšenie rovnako, ako dnes, v rámci ktorého majú zábery cca 5 Mpx.

Prečítajte si tiež  Horúce leto môže zničiť váš iPhone. Tu je 7 tipov, ako tomu predísť

iPhone 15 by mal mať opäť iba dvojicu fotoaparátov, pričom v zostave oproti verziám 15 Pro / 15 Pro Max bude chýbať teleskopický / periskopický objektív. Stále sa však môžeme tešiť na širokouhlý a ultraširokouhlý objektív, pričom pribudnúť by teoreticky mohlo aj makro alebo LiDAR skener. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 15 prinesie luxusnejší dizajn a dôležité vylepšenie displeja 

iPhone 15 iPhone 12 kamera
Zdroj: Forbes / úprava redakcie

Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple zmení na iPhone 15 ešte jednu dôležitú vec, ktorá sa týka dizajnu. Používatelia sa nemusia tešiť len na jemne zaoblené hrany po stranách, ale aj na matné sklo, ktoré nahradí aktuálne lesklé riešenie.

Práve matné zadné sklo majú dnes len iPhony s označením „Pro“. Apple tým vyjadruje rozdiely oproti lacnejšej verzii s lesklým sklom, na ktorom sa oveľa viac udržiavajú odtlačky prstov.

Aby toho nebolo málo, dostupnejší iPhone 15 dostane aj Dynamic Island, ktorý prišiel na trh ako veľká novinka len počas minulého roka v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Pokiaľ máte jeden z týchto smartfónov a chceli by ste si pre Dynamic Island stiahnuť vhodné pozadia, nájdete ich na tomto odkaze.

Loopi Eco Case
Reklama

Naopak, horšou správou je, že základný iPhone 15 nedostane variabilnú obnovovaciu frekvneciu 0 – 120 Hz a pravdepodobne ani obľúbený Always-on displej, ktorý prišiel, ako veľká novinka ešte minulý rok.

Telefón by mal ale získať nové farebné prevedenia a rovnako sa používatelia môžu tešiť aj na prítomnosť výkonnejšieho 4 nm čipu A16 Bionic so 6 GB operačnou pamäťou RAM.

Prečítajte si tiež  Šokujúca realita: Za týždeň vdýchneme toľko plastu, že by sa z neho dala vyrobiť kreditka

Vyzerá to teda tak, že aj obyčajný iPhone 15 bude mať konečne špičkovú výbavu, vďaka ktorej sa stane oveľa atraktívnejší. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here