Spoločnosť Apple aktuálne veľmi tvrdo pracuje na úplne novom iPhone SE 4. generácie, ktorý bude konečne výrazne modernejší, ako súčasná tretia generácia. Tá vychádza ešte z iPhonu 8, ktorého dizajn má korene v roku 2014 v iPhone 6. Apple si za smartfón napriek tomu pýta 529 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už za 414,9 €. A keďže cena postupne klesá a ľudia uprednostňujú iné verzie, Apple musí konať.

Na internete sa už približne rok objavujú úniky, ktoré nám opisujú iPhone SE 4. Najlepšie na tom je, že po textových informáciách prichádzajú aj fotografie rôznych makiet, ktoré nám odhaľujú dizajn tohto zariadenia. Napriek tomu sa však stále hovorí o tom, že ho neuvidíme v roku 2024, ale až v roku 2025. Konkrétne by to malo byť na jeho začiatku. Apple však medzičasom začal rokovania o výrobe displejov, ktoré budú pochádzať z iPhonu 13 a majú byť extrémne lacné, čo nám tak trochu naznačuje, že očakávaný dátum vydania môže prísť aj skôr.

iPhone SE 4 dostane hranatý dizajn a mal by vyzerať prakticky rovnako, ako iPhone 13 alebo iPhone 14. Bude mať hliníkový rám, sklo v zadnej časti s podporou MagSafe pripojenia či moderný OLED displej s 6,1″ uhlopriečkou a zmenšeným výrezom pre Face ID.

Okrem toho má iPhone SE 4 dostať procesor A16 Bionic, ktorý by však mohol pôsobiť v roku 2025 už trochu zastaralo. Ako poznáme Apple, vo svojich „Special Edition“ smartfónoch vždy používa čipy, ktoré sú maximálne generáciu staré. Dokonca doteraz šlo o čipy, ktoré firma predstavila vo vlajkovej lodi v septembri a o pár mesiacov neskôr ich presunula do modelu SE, takže ešte ani nedostali nástupcu.

V zadnej časti ponúkne iPhone SE 4 jednu šošovku fotoaparátu, no tá môže prejsť v porovnaní so súčasným modelom istou medzigeneračnou zmenou. Takisto sa môžeme tešiť na štandardný USB-C konektor či veľa ďalších benefitov. Čo však to predčasné predstavenie?

iPhone SE 4 – Kedy príde na trh? Môže to byť ešte v roku 2024? 

iPhone SE 4
Zdroj: X / @concept_central

Aj keď to dnes môže pôsobiť tak, že iPhone SE 4 je viac-menej hotový (a možno to je aj pravda), treba si uvedomiť, že spoločnosť Apple ešte stále predáva iPhone 13 (dostupný od 539 €) aj iPhone 14 (dostupný od 609,99 €).

Pokiaľ by teda firma predstavila veľmi podobný smartfón za nízku cenu, pravdepodobne by tým úplne zbytočne kanibalizovala tieto produkty. Ak teda iPhone SE 4 príde, Apple musí prestať predávať aspoň iPhone 13 a ku tomuto kroku dôjde najskôr v septembri 2024.

Prečítajte si tiež  iPhone 6S ponúka kvalitnejšie Slow Motion videá!

Otvára sa tu teda možnosť, že Apple odprezentuje nový dostupný model buď v spomínanom septembri po boku iPhonu 16, alebo neskôr v októbri na niektorej ďalšej Keynote.

Ak však máme byť úprimní, oveľa viac pravdepodobné nám stále príde marcové / aprílové predstavenie v roku 2025 tak, ako je to pre tento špeciálny dostupný model zvykom. Do komentára na sociálnych sieťach nám napíšte, čo si o tom myslíte vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy aj názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -