Už o dva dni sa dočkáme predstavenia nových Apple produktov, spomedzi ktorých si najväčšiu pozornosť ukroja nové iPhony z modelového radu 14. Začiatkom tohto roka sa v jablkovej komunite vyskytli fámy o tom, že by Apple mohlo predstaviť svoj prvý iPhone bez fyzického slotu pre SIM kartu. Podľa známeho analytika Marka Gurmana spoločnosť Apple túto možnosť reálne testovala, no napokon projekt odložila. Všetky modely iPhone 14 tak dorazia s klasickým SIM slotom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Gurman už skôr uviedol, že slot na SIM kartu by mohol byť odstránený v niektorých modeloch iPhone 14. Okrem klasických modelov tak mal byť súčasťou predstavenia aj špeciálny model, ktorý by fungoval výhradne na báze eSIM. Gigant z Cupertina už pred nejakým časom začal upozorňovať najväčšie telefonické spoločnosti a providerov o prechode na túto technológiu. Je však veľmi nepravdepodobné, že by sa tento krok odohral ešte v tomto roku.

Hoci sa eSIM rýchlo rozširuje, táto technológia ešte stále nie je dostupná vo všetkých krajinách. Práve tento fakt by mohol prispieť k slabým predajom a spoločnosť Apple sa preto vytasí s obdobným zariadením až v nadchádzajúcich generáciách. Odstránenie slotu pre fyzickú SIM kartu by mohlo pomôcť ešte viac zlepšiť odolnosť iPhonu voči vode a možno uvoľniť malé množstvo miesta vo vnútri zariadenia.

iPhone 12 Pro na stole so SIM kartou
Zdroj: AppleAlmond

Program spojený s uvedením eSIM iPhonu by tak mohol nastať najskôr pri predstavení modelového radu iPhone 15. Ako ste na tom s využívaním mobilných služieb vy? Používate eSIM alebo využívate výhradne fyzickú SIM kartu? Podeľte sa s nami v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here