Spoločnosť Apple nám už o niekoľko dní predstaví úplne nový iPhone 14 a iPhone 14 Pro, ktorý dostane viacero hardvérových vylepšení. Pokiaľ si vyberiete drahšiu verziu, tešiť sa môžete aj na prepracovaný Always-on displej. Technológia by mala fungovať podobne ako na Apple Watch, čo znamená, že obsah na obrazovke v čase nečinnosti stmavne, no po celý čas bude k dispozícii. Nie je to však jediná veľká novinka.

Druhou inováciou bude kompletné prepracovanie Face ID, respektíve výrezu, v ktorom sa nachádza predná kamera a všetky potrebné senzory. Pokiaľ si kúpite iPhone 14 Pro alebo iPhone 14 Pro Max, dočkať by ste sa mali iného dizajnu s dvoma priestrelmi v displeji.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Jeden bude v tvare pilulky a druhý v tvare kruhu. Ako nám však naznačili nedávne úniky, pomocou softvérového triku ich bude možné spojiť tak, aby pôsobili ako jeden kus. Teraz sa to potvrdilo vďaka videu.

Únik, ktorý odhaľuje spôsob fungovania nového výrezu v iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

iPhone 14 Pro výrez
Zdroj: 9to5mac

Netrvalo dlho, kým sa na internete (konkrétne sociálnej sieti Weibo) objavil ďalší únik, ktorý nám ukazuje prepracovaný notch. V tomto prípade ide len o krátke video, ktorého autenticitu v súčasnosti nevieme overiť. Zdieľal ho však známy leaker Tommy Boi, ktorý je vo všeobecnosti považovaný za spoľahlivého.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Ako môžete vidieť sami, iPhone 14 Pro dostane skutočne úplne iný dizajn notchu než jeho lacnejšia verzia, prípadne predchodcovia.

Ak sa vám však dva odlišné otvory nebudú páčiť, budete si z nich môcť urobiť pomocou prepínača v Nastaveniach jeden. Podľa videa to funguje prakticky okamžite a vyzerá to vcelku zaujímavo. Minimálne na nás v redakcii to pôsobí omnoho lepšie v porovnaní s dvoma „dierami“.

Pokiaľ je teda tento únik legitímny (na čo sa však nemôžeme spoliehať), Apple možno vyriešilo problém, na ktorý naráža komunita fanúšikov už niekoľko dlhých mesiacov.

Nechajme sa ale prekvapiť do siedmeho septembra, kedy má technologický gigant z Cupertina predstaviť iPhone 14 a iPhone 14 Pro.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -