Hoci iPhony miznú z regálov predajní ako teplé rožky, nie u všetkých predajcov smartfónov je to tak. Spoločnosť Apple bola jediným z popredných výrobcov smartfónov, ktorý v poslednom štvrťroku zaznamenali medziročný nárast dodávok. Naopak spoločnosti Samsung, Oppo, Xiaomi a ďalšie zaznamenali prudký pokles dodávok telefónov, čo sa odrazilo na globálnom trhovom podiele.

Prečítajte si tiež  MacBooky zažívajú najväčší rast na trhu. Počítače od Apple sú čoraz žiadanejšie

Spoločnosť Apple oznámila rekordný zisk za posledný štvrťrok s tržbami viac ako 97 miliárd dolárov, čím prekonala aj vlastné očakávania. V posledných dňoch sme sa dočkali hneď niekoľkých správ a odhadov, ako si jablkový gigant počínal v celosvetových predjaoch. Keďže presné absolútne čísla nie sú známe, jednotlivé prieskumy sa od seba mierne odlišujú.  Všetky však poukazujú na fakt, že firma Apple bola jediným výrobcom, ktorý v poslednom štvrťroku zaznamenal rast.

Podľa informácií spoločnosti Canalys zaznamenala spoločnosť Apple v porovnaní s rovnakým štvrťrokom minulého roka nárast o 8%.  Tento údaj poukazuje na celkový podiel firmy na globálnom trhu vo výške 18%. Spoločnosť Apple vo svojom celkovom trhovom podiele stále zaostáva za spoločnosťou Samsung, ktorá však v poslednom štvrťroku zaznamenala pokles o 4%. V závese sa držia spoločnosti Xiaomi, OPPO a vivo.

Zdroj: Canalys

Spoločnosť Apple v poslednom štvrťroku uviedla, že iPhone zaznamenal medziročný nárast o viac ako 5%, čo predstavuje 50,6 miliardy dolárov. To všetko aj napriek pretrvávajúcim obmedzeniam dodávok a reštrikciám vo výrobe. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook tvrdí, že dopyt po rade iPhone 13 zostáva silný. Tento jav by sa mal samozrejme premietnuť aj do pripravovanej rady iPhonu 14.

Spoločnosť Apple sa zaoberá pretrvávajúcimi problémami v dodávateľskom reťazci, ktoré sú spôsobené novými obmedzeniami COVID-19 a výlukami v Číne. Rovnaké (ak nie väčšie) komplikácie by sa mali ukázať aj v budúcom štvrťroku.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJCanalys
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here