Únikov, ktoré nám odhaľujú detaily ohľadom iPhonu 14 a iPhonu 14 Pro neustále pribúda. Len pred pár hodinami sme vám ukazovali jeho makety vďaka videu, o ktoré sa postaral portál Mac Otakara. Teraz tu ale máme niečo zaujímavejšie.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa totižto ukázalo príslušenstvo, ktoré by malo patriť práve novému smartfónu od Apple, ktorého premiéra je pripravená na september 2022. Záber potvrdzuje niekoľko dôležitých noviniek.

V prvom rade sú to veľkosti uhlopriečok, o ktorých sme sa zmieňovali aj v spomínanom článku s maketami. iPhone 14 mini s 5.4″ displejom existovať nebude a v ponuke ho vystrieda podstatne väčší iPhone 14 Max s 6.7″ displejom. Pôjde teda o dostupnejšiu alternatívu ku vlajkovej lodi, iPhonu 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16: dátum predstavenia, podporované zariadenia a všetky očakávané novinky (aktualizované 18. 5. 2022)

Menšie verzie iPhone 14 a iPhone 14 Pro svoju uhlopriečku nezmenia. Po stránke rozmerov by teda mali pôsobiť podobne, ako minuloročný iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Stále to však neznamená, že odlišnosti budú zanedbateľné. Apple chystá zásadnú zmenu.

Výrazné zmeny v oblasti Face ID

Zdroj: 9to5mac

Ako môžete vidieť na zábere nižšie, lacnejší iPhone 14 a iPhone 14 Max majú k dispozícii klasický výrez pre Face ID. Ide už o mierne zredukovanú verziu, ktorá sa nám poprvýkrát predstavila s iPhonom 13.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

Drahšie varianty však budú disponovať novým riešením, pričom Face ID bude umiestnené v dvoch výrezoch, nachádzajúcich sa vo vrchnej časti displeja. Jeden bude okrúhly a skryje prednú kameru a druhý bude pilukový a nachádzať sa v ňom majú senzory pre biometrickú autentifikáciu tváre.

Drahšie prevedenia by mali mať tiež o 20 % tenšie rámčeky okolo zobrazovacej jednotky. Dajte nám vedieť do komentára, ako sa vám páči toto riešenie. Za nás to celkom ujde.

Weibo

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here