Spoločnosť Apple chystala na koniec tohto mesiaca konferenciu, kde mala predstaviť širokú paletu nových produktov. Ako to tak ale vyzerá, nič sa konať nebude. Naznačili nám to už dávnejšie správy. Dnes ich redakcia magazínu Cult of Mac potvrdila. iPhone SE 2 príde iným spôsobom, ako formou samostatnej konferencie.

iPhone SE 2 (iPhone 9) skutočne nebude predstavený na Keynote.

Ono to vlastne nie je žiadne prekvapenie. Po nedávnym odporúčaniach okresu Santa Clara by bolo veľkým rizikom, keby Apple organizovalo samostatnú konferenciu. S tým súvisí aj fakt, že sa nedočkáme ani júnovej WWDC, na ktorej majú prísť nové operačné systémy, z ktorých najviac vo svete rezonuje iOS 14. Pôvodne sa mala prvá tohtoročná konferencia konať 31. marca. Apple ju chcelo oficiálne oznámiť v týchto dňoch. To sa ale nestalo a ani sa tak nestane.

Dôvodom je samozrejme koronavírus, ktorý poznáme pod označením COVID-19. Ten sa stále rozširuje po celom svete a vzniká tu tak relatívne veľké riziko nakazenia na akciách a konferenciách, kde sa každý deň stretnú tisíce návštevníkov z rôznych krajín sveta.

Ako to s jeho rozšírením aktuálne vyzerá si môžete pozrieť na tejto interaktívnej mape. V čase písania tohto článku bolo na celom svete evidovaných cez 120 000 prípadov nákazy, pričom viac ako 65 000 sa podarilo vyliečiť a cez 4 200 ľudí, ochoreniu podľahlo.

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9) skutočne nebude predstavený na Keynote.

Kenyote by sa nemohla konať v Steve Jobs Theatre

Pokiaľ by sa to rozhodlo risknúť aj Apple, v skutočnosti by to muselo urobiť niekde inde, ako vo svojej „prezentačnej sále“, ktorú nazýva „Steve Jobs Theatre“. Dôvod je ten, že samotný okres Santa Clara (pod ktorý spadá aj Cupertino) zakázal akcie, ktoré počítajú s viac ako 1 000 ľuďmi a konajú sa v období od 11. marca do 1. apríla.

Ak teda Apple chcelo uskutočniť event 31. marca, jednoducho by to z dôvodu nariadení nešlo. Podľa informácii z dodávateľských reťazcov má firma problémy s výrobou lacného smartfónu, ktorý budeme volať iPhone SE 2 alebo iPhone 9 a tiež iPadu Pro 2020 s trojitým fotoaparátom na zadnej strane. Znamená to teda, že si na ne po predstavení, budeme musieť ešte chvíľu počkať. Apple všetky novinky uvedie na trh jednoduchým zaradením do Apple Online Store, tlačovou správou a tiež videom na YouTube.

iPhone SE 2
iPhone SE 2 (iPhone 9) skutočne nebude predstavený na Keynote.
Prečítajte si tiež  6 aplikácií, ktoré si dnes môžeš stiahnuť zadarmo!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -