Len včera sme vás informovali o tom, že aplikácia Twitter v podobe, v akej sme ju poznali, oficiálne skončila. Nahradila ju sociálna sieť s novým názvom X, ktoré sa nachádza aj v jej logu. Nová sociálna sieť funguje vo svojom jadre rovnako, ako Twitter, no už to nie je Twitter. Cieľom miliardára Elona Muska, ktorý túto platformu kúpil minulý rok za 44 miliárd dolárov, je vybudovať jednu super-aplikáciu pre všetko.

Tieto plány sa však nestretli s pochopením u všetkých používateľov. Ako informuje Phonearena, veľa z nich je zatrpknutých a aktualizáciu na X si odmietli nainštalovať. Namiesto toho ich napadol zaujímavý zámer, ako zarobiť peniaze. Použité iPhony, na ktorých je pôvodná verzia aplikácie Twitter teraz predávajú a niektoré sumy sú naozaj šialené.

Na eBay sa napríklad objavil inzerát, v ktorom sa predával iPhone 11 Pro Max so starou verziou aplikácie Twitter, za ktorý si predajca pýtal neuveriteľných 25 000 $. To je v prepočte skoro 23 000 €. Išlo pritom o používaný smartfón z roku 2019!

iPhone 11 Pro Twitter
Zdroj: eBay

Starý iPhone za tisíce eur? Stačí, že je v ňom Twitter

Objavujú sa aj ďalšie prípady predajcov, ktorí sa rozhodli nasadiť cenu na oveľa realistickejšiu úroveň. Na X sa dnes nachádzajú rôzne inzeráty, kde si môžete zaobstarať iPhone so starým Twitterom v cenovom rozmedzí od 800 $ do 15 000 $ (cca 728 € až 13 665 €). Ide pri tom o rôzne zariadenia v rôznom stave, od čoho sa pochopiteľne odvíja aj záverečná cena.

To či bude niektorý z predajcov vo finále úspešný ukáže až čas, no netreba zabúdať, že ľudia sú ochotní platiť za podobné „nostalgické“ záležitosti skutočne obrovské čiastky.

Stačí si len pripomenúť tohtoročnú aukciu prvého iPhonu 2G so vzácnou 4 GB pamäťou v nerozbalenom stave. Predajca zaň dostal 190 372,80 $ a teda viac ako 173 tisíc eur.

V minulosti sa tiež predávali iPhony, na ktorých bola nainštalovaná hra Fortnite za 10 000 $ (9 110 €). Stalo sa to potom, čo Apple túto hru aj jej vývojára oficiálne vyradilo z App Store kvôli porušeniu obchodných podmienok.

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 bude mať obrovskú výhodu oproti súčasným modelom. Týka sa portu USB-C
Môže ťa zaujímať
- Reklama -