Dnes sme vám už ukázali uniknutú schému, na ktorej sa nachádzal zatiaľ nepredstavený iPhone 15 Pro. Rovnako sme na našom webe informovali aj o ďalšom úniku, ktorý sa zaoberal USB-C konektormi, ktoré majú byť použité práve v iPhone 15. Ako sa však hovorí, do tretice všetko dobré. Dnešný deň si prichystal pre fanúšikov spoločnosti Apple ešte jedno veľké prekvapenie.

Na sociálnej sieti Weibo sa objavili informácie, ktoré sa zaoberajú verziami, v ktorých si budeme môcť zaobstarať iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Podľa všetkých indícií sa v porovnaní s minuloročnými verziami dočkáme zaujímavých zmien. V prvom rade sa povráva, že iPhone 15 Pro / 15 Pro Max bude drahší. Cena menšieho 6,1″ prevedenia sa má zvýšiť až od 150 € a cena väčšieho prevedenia so 6,7″ displejom dokonca o 250 €.

Spoločnosť Apple si však pre zákazníkov pripravila menšie bolestné, ktorým sa bude snažiť vynahradiť zdražovanie. Bude ním úplne odstránenie základnej 128 GB pamäte z ponuky, na základe čoho si budete môcť iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max kúpiť už iba v 256 GB, alebo vyššej pamäťovej verzii.

Čoskoro príde iPhone 15 Pro s 2 TB pamäťou 

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / Arthur Winer (úprava redakcie)

Ešte dodáme, že základného iPhonu 15 a ani väčšej verzie iPhonu 15 Plus sa toto týkať zrejme nebude. Ceny týchto modelov by mali byť na rovnakej úrovni, ako minulý rok a kúpiť si ich budete môcť aj so základným 128 GB úložiskom, ktoré väčšine zákazníkom stačí.

Späť však k téme. Pokiaľ sa informácie o zdražovaní a zvyšovaní základného úložiska stanú realitou, je veľmi pravdepodobné, že Apple bude musieť nahradiť aj najvyššiu pamäťovú verziu úplne novou kapacitou. Nie je to len logické, ale naznačujú to aj úniky pochádzajúce z čínskych dodávateľských reťazcov.

To znamená, že okrem 256 GB pamäte by ste si mohli zaobstarať aj známy 512 GB či 1 TB model a vrchol by uzatvárala najdrahšia verzia s celkovou kapacitou až 2 TB! Čítate správne.

Rovnako ako počítače Mac či iPady by mohol mať aj iPhone takúto obrovskú kapacitu, ktorá by sa dala zužitkovať napríklad pri práci s vysoko-kvalitnými ProRes videami, alebo ProRAW fotografiami. Najmä tie sú veľmi náročné na úložisko.

iPhone 15 Pro Max 2 TB bude extrémne drahý

Zdroj: YouTube /
Technizo Concept (úprava redakcie)

Pochopiteľne však treba počítať aj s tým, že spolu s úložiskom narastie aj celková cena zariadenia a to dosť výrazným spôsobom. Najvybavenejší iPhone 15 Pro Max dnes Apple predáva za 2099 € (iPhone 15 Pro Max 1 TB).

Prečítajte si tiež  MacBook Air 15" kúpite po zľave za super cenu. Je to ten najlepší počítač od Apple? Možno aj áno

Ak by však prišla aj väčšia 2 TB verzia a bola by o 250 € drahšia, cena by sa mohla vyšplhať až na úroveň 2 349 €! A je otázne, kto takéto peniaze za kus spotrebnej elektroniky reálne zaplatí. Ako však poznáme zákazníkov spoločnosti Apple, niekto sa určite nájde.

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že 2 TB pamäť v iPhone 15 Pro Max je vôbec využiteľná. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -